Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Duon i Kruk, czyli spółki z potencjałem!

Po ostatnich spadkowych sesjach na polskiej giełdzie przyszedł czas na odreagowanie. O godzinie 12.00 indeks WIG20 zyskuje już ponad 1,5%. Warto w takim momencie rozejrzeć się za sygnałami kupna. W dzisiejszym odcinku przygotowaliśmy dla Państwa analizę dwóch spółek, których potencjał wzrostowy wynosi około 10%.


 

Analiza techniczna live odbędzie się w poniedziałek 15.06 o 14:00!

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić 2 spółki, a nasz analityk omówi je na żywo

 

Weź udział 


 

Sygnały pozytywne:

 

1. Duon

             Poziom docelowy: 3 zł

             Stop loss: 2,59 zł

             Potencjalny zysk: 11%

             Ryzyko: 3,7%

             Zysk/ryzyko: 3:1

 

 

Akcje spółki Duon znajdują się w trendzie wzrostowym od początku 2015 roku. Na powyższym wykresie zaznaczone zostały średnioterminowe fale impulsu. Obecnie zakończyła się fala 4, będąca korektą pędzącą ABC, i rozpoczyna się fala 5. Wartym odnotowania jest formacja młota w dołku fali 4, która powstała na ponadprzeciętnym wolumenie potwierdzając zakończenie fali C w korekcie. Z projekcji fal 1 i 3 wynika, iż potencjał wzrostowy fali 5 to minimum okolice 3 zł. Zlecenie stop loss może zostać ustawione na poziomie 2,59 zł, lub w dołku fali 4, czyli 2, 49 zł.

 

W ostatnim czasie Grupa Duon wyemitowała obligacje o łącznej wartości nominalnej 30 mln zł. Spółka podała, że rozważa dokonanie emisji drugiej serii obligacji w 2016 r. lub w pierwszej połowie 2017 r. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wpływy z emisji obligacji Grupy Duon zostaną przeznaczone przede wszystkim na finansowanie rozwoju w segmencie obrotu, w szczególności na rozbudowę portfela klientów oraz pokrycie rosnącego zapotrzebowania na kapitał obrotowy, wynikającego ze wzrostu sprzedaży do klientów końcowych, kupujących od spółki energię elektryczną i gaz na zasadach TPA.

 

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 5 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Prezesem Zarządu LW Bogdanka SA, Krzysztofem Szlagą. Czat odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.

Zobacz więcej

Duon i Kruk, czyli spółki z potencjałem!