Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Duon i Kruk, czyli spółki z potencjałem!

Po ostatnich spadkowych sesjach na polskiej giełdzie przyszedł czas na odreagowanie. O godzinie 12.00 indeks WIG20 zyskuje już ponad 1,5%. Warto w takim momencie rozejrzeć się za sygnałami kupna. W dzisiejszym odcinku przygotowaliśmy dla Państwa analizę dwóch spółek, których potencjał wzrostowy wynosi około 10%.


 

Analiza techniczna live odbędzie się w poniedziałek 15.06 o 14:00!

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić 2 spółki, a nasz analityk omówi je na żywo

 

Weź udział 


 

Sygnały pozytywne:

 

1. Duon

             Poziom docelowy: 3 zł

             Stop loss: 2,59 zł

             Potencjalny zysk: 11%

             Ryzyko: 3,7%

             Zysk/ryzyko: 3:1

 

 

Akcje spółki Duon znajdują się w trendzie wzrostowym od początku 2015 roku. Na powyższym wykresie zaznaczone zostały średnioterminowe fale impulsu. Obecnie zakończyła się fala 4, będąca korektą pędzącą ABC, i rozpoczyna się fala 5. Wartym odnotowania jest formacja młota w dołku fali 4, która powstała na ponadprzeciętnym wolumenie potwierdzając zakończenie fali C w korekcie. Z projekcji fal 1 i 3 wynika, iż potencjał wzrostowy fali 5 to minimum okolice 3 zł. Zlecenie stop loss może zostać ustawione na poziomie 2,59 zł, lub w dołku fali 4, czyli 2, 49 zł.

 

W ostatnim czasie Grupa Duon wyemitowała obligacje o łącznej wartości nominalnej 30 mln zł. Spółka podała, że rozważa dokonanie emisji drugiej serii obligacji w 2016 r. lub w pierwszej połowie 2017 r. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wpływy z emisji obligacji Grupy Duon zostaną przeznaczone przede wszystkim na finansowanie rozwoju w segmencie obrotu, w szczególności na rozbudowę portfela klientów oraz pokrycie rosnącego zapotrzebowania na kapitał obrotowy, wynikającego ze wzrostu sprzedaży do klientów końcowych, kupujących od spółki energię elektryczną i gaz na zasadach TPA.

 

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 5 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, zgodnie z § 28 ust. 2 Statutu Stowarzyszenia, zawiadamia że na podstawie § 26 ust. 1 Statutu, zwołuje na dzień 20 czerwca 2018 r. na godzinę 9:30 Zwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się we Wrocławiu.

Zobacz więcej

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

Inwestorzy mieli wczoraj (tj. 16 maja) okazję przepytać Jacka Kościelniaka, Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Energi. W centrum zainteresowania inwestorów znalazły się wyniki finansowe, inwestycje, głównie w Ostrołękę C, a także wycena giełdowa spółki.

Zobacz więcej

Duon i Kruk, czyli spółki z potencjałem!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie