Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

TVN zniknie z giełdy

Grupa ITI oraz Grupa Canal+ w marcu bieżącego roku zawarły umowę sprzedaży większościowego pakietu TVN ze Scripps Networks. Z kolei nowy właściciel zamierza wycofać spółkę z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Umowa sprzedaży pakietu kontrolnego TVN opiewa na kwotę 584 mln euro. Dodatkowo Scripps Networks przejmie również zobowiązania wynikające z wyemitowanych obligacji na łączną wartość 840 mln euro. Amerykańska spółka obejmie akcje stanowiące 52,7% w kapitale TVN. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

 

Zgodnie z polskim prawem Scripps Networks jest zobowiązane do ogłoszenia wezwania na sprzedaż akcji TVN, aby zwiększyć swój udział w TVN do 66%, w okresie trzech miesięcy od nabycia pakietu 52,7% TVN. W komunikacie prasowym, opublikowanym wczoraj (tj. 9.06.2015) przez Scripps Networks, amerykańska spółka zamierza ogłosić wezwanie na sprzedaż wszystkich pozostałych akcji TVN w obrocie, a następnie wycofanie spółki z obrotu na GPW w Warszawie. W komunikacie zaznaczono także, że cena na wezwaniu nie została jeszcze ustalona. Z kolei z prospektu dotyczącego emisji obligacji Scripps Networks wynika, że spółka ogłosi wezwanie na akcje TVN po cenie 20 zł za jeden walor.

 

„Przejęcie pełnej kontroli nad spółką TVN pozwoli Scripps Networks Interavtive w pełni wykorzystać strategiczne oraz finansowe możliwości, jakie daje akwizycja. TVN jest silną i atrakcyjną spółką, działającą na jednym z kluczowych europejskich rynków mediów. Zarządzany przez Markusa Tellenbacha TVN będzie odgrywać ważną rolę w naszej dalszej ekspansji w tym regionie” – skomentował Kenneth W. Lowe, prezes i dyrektor generalny firmy Scripps Networks Interactive.

 

Na dzień 4 maja 2015 roku akcjonariuszami posiadającymi ponad 5% głosów na walnym zgromadzeniu są: ING OFE (7,84%), Aviva OFE (7,35%), OFE PZU „Złota Jesień” (6,38%).

 

Po opublikowaniu informacji, notowania TVN-u otworzyły się luką wzrostową. Na początku sesji kurs zyskiwał ponad 7%, a do godziny 10:00 cena wahała się w okolicach 19 zł za akcję. 

 

TVN - wykres
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: TVN, Scripps Networks Interactive

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

22.11.2017, Newsroom

CD Projekt poniżej oczekiwań w III kw. – tego nie grali od dwóch lat

22.11.2017, Newsroom

CD Projekt poniżej oczekiwań w III kw. – tego nie grali od dwóch lat

CD Projekt nie rozpieszcza inwestorów w ostatnich dniach. Najpierw mocna przecena po doniesieniach o problemach z Cyberpunkiem 2077, a teraz wyniki finansowe słabsze od oczekiwań.

Zobacz więcej

TVN zniknie z giełdy