Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

ABC Data nową spółką dywidendową w Portfelu SII

© aluxum - Fotolia.com

W dniu dzisiejszym (9 czerwca 2015 roku) kupiliśmy 550 akcji ABC Daty po kurs 3,80 zł. Walory te zaliczamy do segmentu spółek dywidendowych o horyzoncie inwestycyjnym długoterminowym.

 

W ramach tego rodzaju inwestycji posiadamy obecnie udziały w PKP Cargo oraz PGE. Dlaczego zdecydowaliśmy się na ABC Datę? Poniżej przedstawiamy argumenty, którymi się kierowaliśmy:

 

  • Wysoka stopa dywidendy – Zarząd spółki rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 36 groszy na akcję, co oznacza stopę dywidendy niespełna 10%. Jest to jedna z najwyższych stóp na GPW. W roku poprzednim dywidenda również wyniosła 36 groszy na akcję. Na ten cel ma być przeznaczony cały wypracowany zysk netto przez spółkę w roku ubiegłym oraz niewielka część zysków z lat poprzednich. Walne Zgromadzenie zwołane na 16 czerwca br. zadecyduje ostatecznie o poziomie dywidendy i terminie jej wypłaty.
  • Solidna poprawa wyników finansowych w I kw. 2015 roku. Przychody wzrosły z 1,17 mld zł do 1,35 mld zł, zysk operacyjny z 12,2 mln zł do 17,7 mln zł, a zysk netto z 6,8 mln zł do 12,9 mln zł. Pozytywny jest fakt poprawy rentowności w świetle wzrostu kursu usd/pln w tym okresie. Rosnąca zyskowność stwarza nadzieję na kontynuację wysokiej wartości dywidendy w roku następnym bądź nawet jej wzrost. Taka perspektywa może również sprzyjać wzrostowi kursu akcji.
  • Pozytywne tendencje widać też w ostatnim bilansie spółki – zadłużenie bankowe spadło z 197,1 mln zł do 131,2 mln zł (przy wzroście EBITDA w I kw. ‘15 z 12,7 mln zł do 18,4 mln zł), poprawiają się wskaźniki rotacji i zadłużenia. Wskaźniki płynności utrzymują swój bezpieczny poziom.

 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


  • Polityce wysokiej dywidendy sprzyja prawdopodobnie obecność pośrednio w akcjonariacie funduszu MCI (MCI Venture Projects sp. z o.o. VI S.K.A. dysponuje 61,52% kapitału zakładowego ABC Daty).

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

18.01.2018, Aktualności

SII Poleca: Webinar Rafała Glinickiego „Wolumen – energia, która rządzi ceną”

18.01.2018, Aktualności

SII Poleca: Webinar Rafała Glinickiego „Wolumen – energia, która rządzi ceną”

SII Poleca webinar Rafała Glinickiego „Wolumen - energia, która rządzi ceną”. Wtorek, 23 stycznia, godz. 19:00

Zobacz więcej

18.01.2018, Newsroom

Spółka z NewConnect zainwestuje w technologię blockchain

18.01.2018, Newsroom

Spółka z NewConnect zainwestuje w technologię blockchain

Co ciekawe, to nie jest pierwszy taki przypadek na polskiej giełdzie.

Zobacz więcej

ABC Data nową spółką dywidendową w Portfelu SII