Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Global City Holdings wykupi akcje po 47,7 zł

Doszło do porozumienia pomiędzy większościowym akcjonariuszem Global City Holdings a funduszami w akcjonariacie w sprawie wycofania spółki z giełdy. Ostateczna cena w ofercie skupu akcji własnych wyniosła 47,7 zł w porównaniu do 40 zł, proponowanych na początku roku.

 

Global City Holdings poinformował o porozumieniu komunikatem bieżącym w dniu 9 czerwca 2015 roku przed sesją. Cena zaproponowana w ofercie daje 13,9% premię w stosunku do ceny zamknięcia z dnia poprzedniego, czyli 41,89 zł. Po tej informacji akcje Global City Holdings drożały o ponad 12%, a o godzinie 12:00 za akcję płacono 47,06 zł. Zapisy na wezwaniu będą przyjmowane od 29 czerwca do 22 lipca 2015 roku.

 

Przypomnijmy, że Global City Holdings ogłosił pierwszy raz zamiar opuszczenia giełdy na początku lutego bieżącego roku. Więcej o tym pisaliśmy tutaj. Zaproponowana wtedy cena 40 zł budziła wiele wątpliwości wśród akcjonariuszy mniejszościowych, a otwarte i dobrowolne fundusze emerytalne instytucji takich jak Nordea, Aviva, PZU i ING, posiadające łącznie 26,6% akcji spółki, zawiązały porozumienie, mające na celu negocjacje warunków, na jakich spółka opuści giełdę. Do dyskusji włączyła się także Giełda Papierów Wartościowych, zgadzając się na wykluczenie z obrotu Global City Holdings pod dwoma warunkami: ogłoszeniem przez akcjonariuszy większościowych wezwania na sprzedaż akcji, oraz przegłosowanie zgody na wycofanie z obrotu giełdowego przez organ stanowiący spółki większością 4/5 głosów.

 

„Jestem zadowolony, że po sprawnym zakończeniu procesu wymagającego licznych kontaktów i negocjacji z akcjonariuszem większościowym oraz Porozumieniem Funduszy Emerytalnych, reprezentującym większość akcji Spółki niebędących w posiadaniu akcjonariusza większościowego, jesteśmy obecnie gotowi by przeprowadzić wezwanie po cenie zaakceptowanej przez akcjonariusza większościowego oraz Porozumienie Funduszy Emerytalnych. Chciałbym podziękować przedstawicielom Porozumienia Funduszy Emerytalnych oraz akcjonariuszowi większościowemu za ich ciężką pracę oraz współpracę w osiągnięciu tego porozumienia” – skomentował Mark Segall, Przewodniczący rady Dyrektorów Global City Holdings.

 

Global City Holdings - wykres
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Global City Holdings

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

Zgodnie z opublikowanymi szacunkami wyników grupa osiągnęła w 2017 roku 8,9 mln zł zysku netto. Po przeliczeniu, zysk netto w samym IV kw. wyniósł 5,1 mln zł wobec 2,7 mln zł przed rokiem.

Zobacz więcej

Global City Holdings wykupi akcje po 47,7 zł