Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Publiczna oferta obligacji Polnord SA

 

POLNORD

 

PUBLICZNA OFERTA OBLIGACJI POLNORD SA

ZAPISY DLA INWESTORÓW INDYWIDUALNYCH DO 19 CZERWCA 2015 ROKU

 

W ramach ustanowionego programu emisji obligacji do kwoty 100 mln zł, wiodący na polskim rynku deweloper mieszkaniowy Polnord SA rozpoczyna ofertę 3-letnich obligacji korporacyjnych o wartości do 50 mln zł, skierowanych głównie do inwestorów indywidualnych. Zapisy na obligacje w ramach prowadzonej oferty publicznej potrwają do 19 czerwca 2015 r. 

 

Obligacje Polnordu są obligacjami średnioterminowymi z trzyletnim okresem do wykupu i charakteryzują się atrakcyjnym oprocentowaniem opartym o trzymiesięczny WIBOR powiększony o 3,5-procentową marżę. Przy obecnym poziomie WIBOR oznacza to oprocentowanie obligacji istotnie powyżej 5 procent w skali roku, a więc zdecydowanie wyższe niż w przypadku najlepiej oprocentowanych tradycyjnych lokat bankowych. 

 

Środki z emisji obligacji będą przeznaczone na dalszy rozwój Spółki, w szczególności na zmianę struktury finansowania Grupy oraz zakup nowych gruntów.  W najbliższym czasie Spółka zamierza zakupić nieruchomości położone głównie w Warszawie, pod realizację nowych projektów deweloperskich.

Podstawowe informacje o Spółce:

Polnord SAPolnord SA to wiodąca na polskim rynku firma o trzydziestoośmioletnim doświadczeniu w działalności inwestycyjnej, deweloperskiej i budowlanej. Od 1999 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest członkiem-założycielem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, którego celem jest promowanie kodeksu dobrych praktyk w relacji klient – deweloper.

 

Polnord SAPolnord SA, właściciel jednego z największych wśród polskich deweloperów banku ziemi, realizuje projekty budowlane w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i we Wrocławiu. W ofercie spółki znajdują się gotowe mieszkania, apartamenty i lokale usługowo-biurowe dla wszystkich, którzy cenią staranny dobór lokalizacji, najwyższą jakość wykonania oraz pewność i bezpieczeństwo inwestycji.

 

Polnord SAKapitały własne Polnord to ponad 1 mld zł, a wskaźnik finansowego zadłużenia obcego do kapitałów własnych wynosi mniej niż 40%, co jest wskaźnikiem niższym niż średnia dla branży.

 

Grupa Polnord w 2014 r. zawarła 1.252 umowy sprzedaży lokali, co stanowi najlepszy wynik w historii Grupy.

 

 

W I kwartale 2015 r. sprzedaż osiągnęła 346 mieszkań. Na koniec kwartału w ofercie znajdowały się 1.433 lokale.

 

Do końca 2015 roku Grupa planuje uruchomić 17 inwestycji, z których 10 stanowi kolejne etapy już zrealizowanych projektów a 7 to zupełnie nowe inwestycje. W ramach nowych projektów powstanie 2.197 mieszkań na powierzchni blisko 115 tys. mkw.

 

Nasz cel: osiągnięcie sprzedaży na poziomie 1.500 mieszkań w 2015 r.

Strategia:

Strategia maksymalizacji wartości Grupy Polnord opiera się na czterech filarach:

Cztery filary strategii maksymalizacji wartości Grupy Polnord

 

 

Najważniejsze informacje o ofercie:

W ramach ustanowionego programu emisji obligacji do kwoty 100 mln zł, Polnord SA wyemituje do 500.000 trzyletnich obligacji serii M1 o wartości nominalnej 100 zł za sztukę. Obligacje są niezabezpieczone i denominowane w polskich złotych. Odsetki od obligacji będą wypłacane w okresach kwartalnych.
Oferta publiczna skierowana jest głównie do inwestorów detalicznych, w tym osób prawnych oraz inwestorów Instytucjonalnych.

 

Organizatorem i oferującym emisji obligacji jest Dom Maklerski mBanku S.A. i mBank S.A.

Przewidywany harmonogram Oferty:

Wyszczególnienie

Data

Termin rozpoczęcia przyjmowania zapisów

8 czerwca 2015 r.

Termin zakończenia przyjmowania zapisów

19 czerwca 2015 r.

Termin przydziału

22 czerwca 2015 r.

Przewidywany Dzień Emisji

2 lipca 2015 r.

Przewidywany termin podania wyników Oferty do publicznej wiadomości

do 30 czerwca 2015 r.

Przewidywany termin wprowadzenia Obligacji do obrotu

14 lipca 2015 r.

 

 

Zastrzeżenie prawne

 

Niniejszy komunikat ma charakter wyłącznie promocyjny. Jedynym prawnym źródłem informacji o ofercie publicznej obligacji Polnord S.A. jest Prospekt Podstawowy, który został zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 1 czerwca 2015 r. oraz Ostateczne Warunki emisji Obligacji. Prospekt Podstawowy oraz Ostateczne Warunki zostały opublikowane elektronicznie i są dostępne na stronie internetowej Spółki (www.polnord.pl). Obligacje nie będą stanowić lokaty bankowej ani nie będą objęte systemem gwarantowania depozytów.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

Zgodnie z opublikowanymi szacunkami wyników grupa osiągnęła w 2017 roku 8,9 mln zł zysku netto. Po przeliczeniu, zysk netto w samym IV kw. wyniósł 5,1 mln zł wobec 2,7 mln zł przed rokiem.

Zobacz więcej

Publiczna oferta obligacji Polnord SA