Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PZU wraz z partnerami będzie finansować innowacyjne projekty

PZU i Grupa Azoty podpisały list intencyjny, zgodnie z którym będą finansować projekty innowacyjnych oraz perspektywistycznych dla polskiej gospodarki spółek. Udzielą im także wsparcia przy pracach badawczo-rozwojowych oraz przy późniejszej komercjalizacji ich pomysłów.

 

W ramach projektu PZU i Grupa Azoty będą inwestować między innymi w innowacyjne spółki czy fundusze venture capital. Będą przy tym wykorzystywać swoje wieloletnie doświadczenie i kompetencje branżowe. Projekty na wczesnym etapie rozwoju charakteryzują się najczęściej wysokim poziomem ryzyka, stąd konieczne jest profesjonalne zarządzanie tym ryzykiem.

 

Celem projektu jest stworzenie platformy współpracy pomiędzy światem nauki a światem biznesu, dzięki której możliwe będzie optymalne wykorzystanie środków publicznych przeznaczonych na wsparcie rozwoju technologicznego w Polsce. W następujący sposób inicjatywę komentują przedstawiciele spółek:

 

„Staramy się aby wszystkie nasze działania, czy to inwestycyjne, czy badawcze miały wspólną cechę – innowacyjność. To bardzo ważne dla nas aby budując przyszłość innowacyjnej polskiej gospodarki współpracować z partnerami o tak szerokich kompetencjach i ugruntowanej na rynku pozycji, jak PZU” – powiedział Andrzej Skolmowski, wiceprezes zarządu Grupy Azoty.

 

„Bardzo się cieszę, że udało nam się przekonać do projektu Grupę Azoty. Kompetencje niekwestionowanego lidera branży chemicznej w Polsce i jednej z największych firm w Europie będą nieocenione przy wyborze konkretnych projektów inwestycyjnych oraz ich późniejszej komercjalizacji” – skomentował Ryszard Trepczyński, członek zarządu Grupy PZU odpowiedzialny za Pion Inwestycji.

 

Podobną inicjatywę PZU będzie prowadziło z PGE. Spółki podpisały list intencyjny dotyczący wspierania innowacyjnych spółek oraz perspektywistycznych projektów we wczesnej fazie rozwoju. Obie spółki widza potrzebę inwestowania w ambitne projekty, które mają na celu rozwijanie nowych technologii. W następujący sposób inicjatywę komentuje przedstawiciel PGE:

 

„PGE jest liderem rynku energetycznego i z tego powodu ciąży na nas szczególna misja pełnienia roli podmiotu stymulującego rozwój technologiczny. Jako największy gracz na tym rynku w Polsce chcemy wpierać innowacyjność i korzystać z nowych, efektywnych technologii, a tym samym zwiększać wartość spółki dla akcjonariuszy” – powiedział Marek Woszczyk, prezes zarządu PGE.

 

Źródło: PZU

 

Więcej:

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

PZU wraz z partnerami będzie finansować innowacyjne projekty