Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PZU wraz z partnerami będzie finansować innowacyjne projekty

PZU i Grupa Azoty podpisały list intencyjny, zgodnie z którym będą finansować projekty innowacyjnych oraz perspektywistycznych dla polskiej gospodarki spółek. Udzielą im także wsparcia przy pracach badawczo-rozwojowych oraz przy późniejszej komercjalizacji ich pomysłów.

 

W ramach projektu PZU i Grupa Azoty będą inwestować między innymi w innowacyjne spółki czy fundusze venture capital. Będą przy tym wykorzystywać swoje wieloletnie doświadczenie i kompetencje branżowe. Projekty na wczesnym etapie rozwoju charakteryzują się najczęściej wysokim poziomem ryzyka, stąd konieczne jest profesjonalne zarządzanie tym ryzykiem.

 

Celem projektu jest stworzenie platformy współpracy pomiędzy światem nauki a światem biznesu, dzięki której możliwe będzie optymalne wykorzystanie środków publicznych przeznaczonych na wsparcie rozwoju technologicznego w Polsce. W następujący sposób inicjatywę komentują przedstawiciele spółek:

 

„Staramy się aby wszystkie nasze działania, czy to inwestycyjne, czy badawcze miały wspólną cechę – innowacyjność. To bardzo ważne dla nas aby budując przyszłość innowacyjnej polskiej gospodarki współpracować z partnerami o tak szerokich kompetencjach i ugruntowanej na rynku pozycji, jak PZU” – powiedział Andrzej Skolmowski, wiceprezes zarządu Grupy Azoty.

 

„Bardzo się cieszę, że udało nam się przekonać do projektu Grupę Azoty. Kompetencje niekwestionowanego lidera branży chemicznej w Polsce i jednej z największych firm w Europie będą nieocenione przy wyborze konkretnych projektów inwestycyjnych oraz ich późniejszej komercjalizacji” – skomentował Ryszard Trepczyński, członek zarządu Grupy PZU odpowiedzialny za Pion Inwestycji.

 

Podobną inicjatywę PZU będzie prowadziło z PGE. Spółki podpisały list intencyjny dotyczący wspierania innowacyjnych spółek oraz perspektywistycznych projektów we wczesnej fazie rozwoju. Obie spółki widza potrzebę inwestowania w ambitne projekty, które mają na celu rozwijanie nowych technologii. W następujący sposób inicjatywę komentuje przedstawiciel PGE:

 

„PGE jest liderem rynku energetycznego i z tego powodu ciąży na nas szczególna misja pełnienia roli podmiotu stymulującego rozwój technologiczny. Jako największy gracz na tym rynku w Polsce chcemy wpierać innowacyjność i korzystać z nowych, efektywnych technologii, a tym samym zwiększać wartość spółki dla akcjonariuszy” – powiedział Marek Woszczyk, prezes zarządu PGE.

 

Źródło: PZU

 

Więcej:

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

PZU wraz z partnerami będzie finansować innowacyjne projekty