Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kurs akcji CCC nurkuje na informację o sprzedaży pakietu akcji przez prezesa spółki

W raporcie bieżącym po sesji w dniu 1 czerwca 2015 roku, CCC poinformowało, że spółka Ultro sprzeda ponad 3 mln akcji CCC, które stanowią 7,84% wszystkich akcji oraz dają prawo do 6,67% liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Spółka Ultro jest w pełni kontrolowana przez Pana Dariusza Miłka, prezesa CCC. Na tę informację kurs akcji zanurkował, a dzisiaj, tj. 2 czerwca, akcje spółki tracą o godz. 12 około 8%.

 

Licząc dla ceny zamknięcia z poniedziałkowej sesji, czyli 186 zł, wartość sprzedawanych akcji to 560 mln zł. Na koniec I kwartału 2015 roku Dariusz Miłek poprzez spółkę Ultro posiadał 13,36 mln akcji CCC, co stanowiło 34,79% w kapitale zakładowym i dawało 40,2% udziału w głosach na walnym zgromadzeniu.

 

W komentarzu dla portalu StockWatch.pl, wiceprezes CCC, Piotr Nowjalis, powiedział, że celem sprzedaży akcji jest poprawa płynności akcji, a ze względu na duże zainteresowanie transakcja może być domknięta jeszcze we wtorek, tj. 2.06.2015. Wiceprezes stwierdził także, że nie spodziewa się dużego dyskonta względem ceny rynkowej.

 

Przypomnijmy, że Dariusz Miłek już wcześniej sprzedawał akcje CCC w celu pozyskania kapitału na prywatne inwestycje. W styczniu 2013 roku sprzedał pakiet 2 mln akcji po cenie 70 zł w celu finansowania galerii handlowej w Olsztynie.

 

W tym samym dniu CCC podało wyniki sprzedażowe za maj 2015 roku. Przychody w tym miesiącu wyniosły 206,3 mln zł i były wyższe o 20,2% rok do roku. Z kolei przychody za okres od stycznia do maja wyniosły 854,3 mln zł i były wyższe o 20,3% rok do roku.

 

Na informację o sprzedaży akcji przez prezesa rynek zareagował nerwowo luką spadkową. Akcje spółki traciły w ciągu dnia około 8%. Mocny ruch w dół zepchnął kurs akcji poniżej krótkoterminowej linii trendu wzrostowego, zapoczątkowanej we wrześniu 2014 roku. Utrzymanie się kursu poniżej tej linii trendu będzie pierwszym sygnałem technicznym wskazującym na osłabienie panującego trendu, a w dalszej przyszłości na potencjalne odwrócenie trendu. Najbliższe wsparcia można wyznaczyć na poziomie 160 zł, a następnie na linii trendu wzrostowego, zapoczątkowanej z końcem 2011 roku, która przebiega obecnie w okolicach 135 zł. 

 

CCC - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: CCC, Stockwatch

 

Więcej:

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

Kurs akcji CCC nurkuje na informację o sprzedaży pakietu akcji przez prezesa spółki