Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kurs akcji CCC nurkuje na informację o sprzedaży pakietu akcji przez prezesa spółki

W raporcie bieżącym po sesji w dniu 1 czerwca 2015 roku, CCC poinformowało, że spółka Ultro sprzeda ponad 3 mln akcji CCC, które stanowią 7,84% wszystkich akcji oraz dają prawo do 6,67% liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Spółka Ultro jest w pełni kontrolowana przez Pana Dariusza Miłka, prezesa CCC. Na tę informację kurs akcji zanurkował, a dzisiaj, tj. 2 czerwca, akcje spółki tracą o godz. 12 około 8%.

 

Licząc dla ceny zamknięcia z poniedziałkowej sesji, czyli 186 zł, wartość sprzedawanych akcji to 560 mln zł. Na koniec I kwartału 2015 roku Dariusz Miłek poprzez spółkę Ultro posiadał 13,36 mln akcji CCC, co stanowiło 34,79% w kapitale zakładowym i dawało 40,2% udziału w głosach na walnym zgromadzeniu.

 

W komentarzu dla portalu StockWatch.pl, wiceprezes CCC, Piotr Nowjalis, powiedział, że celem sprzedaży akcji jest poprawa płynności akcji, a ze względu na duże zainteresowanie transakcja może być domknięta jeszcze we wtorek, tj. 2.06.2015. Wiceprezes stwierdził także, że nie spodziewa się dużego dyskonta względem ceny rynkowej.

 

Przypomnijmy, że Dariusz Miłek już wcześniej sprzedawał akcje CCC w celu pozyskania kapitału na prywatne inwestycje. W styczniu 2013 roku sprzedał pakiet 2 mln akcji po cenie 70 zł w celu finansowania galerii handlowej w Olsztynie.

 

W tym samym dniu CCC podało wyniki sprzedażowe za maj 2015 roku. Przychody w tym miesiącu wyniosły 206,3 mln zł i były wyższe o 20,2% rok do roku. Z kolei przychody za okres od stycznia do maja wyniosły 854,3 mln zł i były wyższe o 20,3% rok do roku.

 

Na informację o sprzedaży akcji przez prezesa rynek zareagował nerwowo luką spadkową. Akcje spółki traciły w ciągu dnia około 8%. Mocny ruch w dół zepchnął kurs akcji poniżej krótkoterminowej linii trendu wzrostowego, zapoczątkowanej we wrześniu 2014 roku. Utrzymanie się kursu poniżej tej linii trendu będzie pierwszym sygnałem technicznym wskazującym na osłabienie panującego trendu, a w dalszej przyszłości na potencjalne odwrócenie trendu. Najbliższe wsparcia można wyznaczyć na poziomie 160 zł, a następnie na linii trendu wzrostowego, zapoczątkowanej z końcem 2011 roku, która przebiega obecnie w okolicach 135 zł. 

 

CCC - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: CCC, Stockwatch

 

Więcej:

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

W IV kw. 2017 roku spółce PlayWay udało się utrzymać momentum wynikowe z III kw. W relacji kwartał do kwartału zyski okazały się nieco mniejsze, jednak już w porównaniu do IV kw. 2016 roku widać znaczną poprawę.

Zobacz więcej

Kurs akcji CCC nurkuje na informację o sprzedaży pakietu akcji przez prezesa spółki
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie