Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Związkowcy ponownie dają znać o sobie. Tym razem chodzi o PGNiG

© TTstudio - Fotolia.com

W dniu wczorajszym (tj. 21 maja 2015 roku) PGNiG poinformował w komunikacie bieżącym, że został wszczęty spór zbiorowy, powstały w skutek odrzucenia przez Pracodawcę żądań organizacji związkowych działających przy PGNiG.

 

Spółka nie zgodziła się na następujące postulaty związkowców:

 

1. Wzrost wynagrodzeń w 2015 roku o 6%.

2. Wzrost wartości bonów w skali roku do poziomu 2000 zł.

3. Wypłata premii rocznej za rok 2014 w wysokości 11,7% jej bazy, wg. zasad jakie stosowano przy wypłacie premii rocznej dla pracowników PGNiG S.A. za rok 2013.

 

„Żądania zgłoszone w ramach pkt 1 i 2 nie mogą być przedmiotem sporu zbiorowego w rozumieniu art. 1 ustawy z dnia 23.05.1991r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, gdyż kwestie te reguluje obowiązujący w Spółce Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy (ZUZP). Zapisy odnośnych artykułów ZUZP stanowią, iż w przypadku nieuzgodnienia wysokości przyrostu wynagrodzeń ze stroną społeczną decyzję w tej sprawie podejmuje Pracodawca. W zakresie określenia wartości bonów towarowych wyłączne kompetencje leżą po stronie Pracodawcy samodzielnie ustalającego ich wysokość" - napisano w komunikacie spółki.

 

Natomiast postulat dotyczący wypłat premii rocznej nie został uznany przez spółkę z uwagi na liberalizację rynku gazu w Polsce, wzrost konkurencji, zmiany w otoczeniu rynkowym oraz zmiany w otoczeniu regulacyjnym. Zarząd PGNiG zadeklarował, że dołoży wszelkich starań by osiągnąć porozumienie ze związkami, jednak przy uwzględnieniu możliwości finansowych firmy.

  

Rynek praktycznie nie reaguje na tą informację. Kurs akcji od 4 dni oscyluje wokół poziomu 6,5 zł, w niedalekiej odległości od historycznych maksimów (6,77 zł).

 

PGNiG - Analiza Techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

 

Źródło: PGNiG S.A.

 

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

Związkowcy ponownie dają znać o sobie. Tym razem chodzi o PGNiG
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie