Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zaskakująco niska dywidenda z PGE? Kurs akcji w bardzo ciekawym miejscu

© Eisenhans - Fotolia.com

Zarząd PGE będzie rekomendował wypłatę 78 groszy dywidendy na jedną akcję. Taka wartość oznacza przeznaczenie na wypłatę dla akcjonariuszy 40% zysku netto osiągniętego w 2014 roku.

 

Polityka dywidendy obowiązująca obecnie w PGE zakłada przeznaczanie na ten cel 40-50% skonsolidowanego zysku netto. Spółka jednak zaznaczyła, że wypłata każdej dywidendy będzie uzależniona w szczególności od ogólnej wysokości zadłużenia spółki, spodziewanych nakładów kapitałowych i potencjalnych akwizycji. W 2014 roku zysk netto Grupy PGE wyniósł 3,6 mld zł i wedle widełek ujętych w polityce dywidendowej, rynek mógł spodziewać się wysokości dywidendy w przedziale 0,78 - 0,97 zł. Analitycy w większości spodziewali się, że dywidenda będzie oscylowała w okolicy górnej granicy przedziału. Proponowany dzień przyznania praw do dywidendy to 24 wrzesień 2015 roku, a dzień wypłaty dywidendy to 15 październik 2015 roku. Ostateczna decyzja w zakresie dywidendy za 2014 rok należy naturalnie do Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Termin WZA nie jest jeszcze znany.

 

Rynek bezpośrednio po publikacji tej informacji zareagował negatywnie spadkiem kursu akcji PGE o blisko 1,5%. Przy obecnym kursie, stopa dywidendy wyniosłaby 3,9%. Przypomnijmy, że dywidenda wypłacona w ubiegłym roku wyniosła 1,1 zł na akcję.

 

W bardzo ciekawym miejscu jest obecnie kurs akcji PGE z punktu widzenia analizy technicznej. Wycena walorów „szoruje” od kilku dni po linii średnioterminowego trendu wzrostowego. Poziom 20 zł wydaje się być w obecnej sytuacji kluczowy. Oporem są okolice 22,5 zł.

 

PGE - Analiza Techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

 

Więcej:

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Zaskakująco niska dywidenda z PGE? Kurs akcji w bardzo ciekawym miejscu
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie