Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zaskakująco niska dywidenda z PGE? Kurs akcji w bardzo ciekawym miejscu

© Eisenhans - Fotolia.com

Zarząd PGE będzie rekomendował wypłatę 78 groszy dywidendy na jedną akcję. Taka wartość oznacza przeznaczenie na wypłatę dla akcjonariuszy 40% zysku netto osiągniętego w 2014 roku.

 

Polityka dywidendy obowiązująca obecnie w PGE zakłada przeznaczanie na ten cel 40-50% skonsolidowanego zysku netto. Spółka jednak zaznaczyła, że wypłata każdej dywidendy będzie uzależniona w szczególności od ogólnej wysokości zadłużenia spółki, spodziewanych nakładów kapitałowych i potencjalnych akwizycji. W 2014 roku zysk netto Grupy PGE wyniósł 3,6 mld zł i wedle widełek ujętych w polityce dywidendowej, rynek mógł spodziewać się wysokości dywidendy w przedziale 0,78 - 0,97 zł. Analitycy w większości spodziewali się, że dywidenda będzie oscylowała w okolicy górnej granicy przedziału. Proponowany dzień przyznania praw do dywidendy to 24 wrzesień 2015 roku, a dzień wypłaty dywidendy to 15 październik 2015 roku. Ostateczna decyzja w zakresie dywidendy za 2014 rok należy naturalnie do Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Termin WZA nie jest jeszcze znany.

 

Rynek bezpośrednio po publikacji tej informacji zareagował negatywnie spadkiem kursu akcji PGE o blisko 1,5%. Przy obecnym kursie, stopa dywidendy wyniosłaby 3,9%. Przypomnijmy, że dywidenda wypłacona w ubiegłym roku wyniosła 1,1 zł na akcję.

 

W bardzo ciekawym miejscu jest obecnie kurs akcji PGE z punktu widzenia analizy technicznej. Wycena walorów „szoruje” od kilku dni po linii średnioterminowego trendu wzrostowego. Poziom 20 zł wydaje się być w obecnej sytuacji kluczowy. Oporem są okolice 22,5 zł.

 

PGE - Analiza Techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

 

Więcej:

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

14.12.2017, Newsroom

Dawne Briju z decyzją Urzędu Skarbowego – zaległy podatek VAT oceniono na 7,7 mln zł

14.12.2017, Newsroom

Dawne Briju z decyzją Urzędu Skarbowego – zaległy podatek VAT oceniono na 7,7 mln zł

Spółka otrzymała wynik kontroli wydany przez Naczelnika Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu. Urząd zakwestionował transakcje z trzema kontrahentami.

Zobacz więcej

Zaskakująco niska dywidenda z PGE? Kurs akcji w bardzo ciekawym miejscu