Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Harmonogram szkoleń

Plan szkoleń z cyklu CFD bez tajemnic

 

Logotypy CFD bez tajemnic

 

Dotychczas przeprowadzone szkolenia

 

CFD – dlaczego to jest lepsze niż zwykłe akcje? - Zapis szkolenia tutaj

 

Budujemy własną strategię inwestycyjną - Zapis szkolenia tutaj

 

Szkolenia płatne

 

Udział w czterech szkoleniach z cyklu CFD bez tajemnic jest płatny w wysokości 200 zł za cały cykl. Członkowie SII mogą skorzytać ze zniżki w wysokości 50% za udział w cyklu szkoleń. Każda osoba, która otworzy rachunek inwestycyjny w TMS Brokers otrzyma bezpłatny dostęp do cyklu szkoleń. Więcej informacji można uzyskać tutaj.

 

1) Psychologia ważniejsza niż system inwestycyjny. Jak nie przegrać z samym sobą - 14.07, 19:00

 

Inwestorzy, szczególnie początkujący skupiają większość swojej uwagi na znalezieniu odpowiedniego systemu inwestycyjnego. To zaledwie jedna ze składowych sukcesu na giełdzie, ale jak pokazują badania ważniejszy jest czynnik psychologiczny. Sukces na giełdzie aż w 60% zależy od odpowiedniego podejścia i stosowanych technik. Często pomijany czynnik jest głównym powodem rozczarowań i porażki na rynku. Jeżeli jeszcze nie jesteś świadomy mechanizmów rządzących twoimi zachowaniami podczas gry na rynku weź udział w szkoleniu online. 

 

Na szkoleniu:

 

 • Dowiesz się jakie emocje rządzą rynkiem,
 • Dowiesz się dlaczego większość początkujących graczy traci większość swoich pieniędzy,
 • Zdiagnozujesz własne predyspozycje i przeszkody ,
 • Poznasz 5 największych grzechów inwestorów i poznasz sposób jak sobie z nimi radzić,
 • Sprawdzisz jak dopasować styl inwestowania pod kątem uwarunkowań psychologicznych.

 

2) Zarządzanie kapitałem i ryzykiem w inwestowaniu w kontrakty CFD - 28.07, 19:00

 

Składowych sukcesu jest kilka. Jeżeli jesteś na rynku wystarczająco długo to wiesz, że najważniejsze czynniki to zarządzanie kapitałem i ryzykiem oraz psychologia. Na tym szkoleniu skupimy się na kwestii ochrony swoich środków, maksymalizowaniu zysków i minimalizowania strat. Pokażemy jak należy zarządzać pozycją, aby inwestowanie było maksymalnie profesjonalne i jak najdalsze od hazardu.

 

Na szkoleniu:

 

 • Jak zarządzać pozycją na rynku,
 • Jak wyszukiwać transakcje o najlepszym stosunku potencjalnego zysku do ryzyka,
 • Jak mądrze ograniczać ryzyko w inwestowaniu,
 • Jak umiejętnie zdywersyfikować portfel,
 • Gdzie stawiać zlecenia obronne stop loss,
 • Kiedy brać zyski i realizować straty.

 

3) Najskuteczniejsze formacje techniczne na wykresach CFD - 11.08, 19:00

 

Formacji cenowych na rynku jest wiele, mają różne egzotycznie niekiedy nazwy i kształty. Na tym szkoleniu dowiesz się, które niosą za sobą konkretną wartość i pozwalają Ci zarabiać w oparciu o analizę techniczną, a które należy zupełnie odpuścić. Niezależnie od rynków, na wykresach instrumentów finansowych pojawiają się formacje, które bazując na fundamentach analizy technicznej mogą podpowiadać Ci kierunek ruchu. My przeanalizowaliśmy te struktury w poszukiwaniu tych najpewniejszych i najskuteczniejszych. Wyniki zaprezentujemy na tym szkoleniu.

 

Na szkoleniu:

 

 • Formacje cenowe i techniczne dające najlepsze rezultaty,
 • Strategie inwestycyjne oparte o najskuteczniejsze formacje,
 • Przykłady historycznych wejść zgodnych z systemem,
 • Potencjalne setupy podczas analizy rynku live.

 

4) Analiza fundamentalna na kontraktach CFD na akcje - 25.08, 19:00

 

Na wycenę kontraktów CFD w dużym stopniu wpływają fundamenty. Na webinarze dowiesz się na co należy zwracać uwagę przy analizowaniu danych dla CFD na akcje, surowce czy indeksy. Poznasz kluczowe odczyty na rynku i zobaczysz jak wpływały one historycznie na określone instrumenty. Wiedza zdobyta na szkoleniu pozwoli Ci w pełni świadomie korzystać z kalendarza wydarzeń makroekonomicznych przy podejmowaniu konkretnych decyzji inwestycyjnych.

 

Na szkoleniu:

 

 • Analiza papierów wartościowych – podstawowe zagadnienia,
 • Jak analizować kondycję spółki, która chcemy kupić,
 • Wskaźniki analizy fundamentalnej służące w wycenie spółki – analiza wskaźnikowa,
 • Sprawozdania finansowe – podstawowy materiał analizy fundamentalnej.

 

 

Prelegenci

 

Tomasz Wiśniewski, TMS Brokers

Tomasz Wiśniewski, Dom Maklerski TMS Brokers - Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz Leeds University.  Prelegent na wielu branżowych konferencjach, poprowadził setki szkoleń, seminariów i programów mentoringowych. Prowadzi szkolenia live z inwestowania na rachunku rzeczywistym, gdzie uczy przede wszystkim jak podchodzić do tradingu od strony psychologicznej i odpowiedniego zarządzania kapitałem oraz ryzykiem. Dzieli się swoimi transakcjami i spojrzeniem na rynek. Wierzy, że tylko pokazanie praktycznych umiejętności pozwala na skuteczne edukowanie inwestorów. Z inwestowaniem na rynkach finansowych związany ponad siedem lat. Zwolennik Price Action i technicznego podejścia do rynku. Opiera się głównie na formacjach cenowych i świecowych. W swojej strategii inwestycyjnej najbardziej ceni kwestie ochrony kapitału i kontroli ryzyka.

 

Łukasz Ziembik - TMS Brokers

Łukasz Zembik, Dom Maklerski TMS Brokers - Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego o specjalizacji Finanse i Rachunkowość. Dealer rynków finansowych oraz specjalista do spraw strategii rynkowych w Investment University. Ekspert rynku metali szlachetnych, którego publikacje często pojawiają się w prasie branżowej. Komentator telewizji internetowej GPW Media, a także trader z wieloletnim doświadczeniem i fundamentalnym podejściem do rynku. Specjalista w zakresie analizy międzyrynkowej.

 

 

 

 

 

 

Łukasz Nowak, SII

Łukasz Nowak, Dyrektor Działu Analiz, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych - Analityk techniczny i inwestor giełdowy. Zwolennik teorii fal Elliota połączonych z geometrią rynku i analizą wolumenu. W analizie wykresów kieruje się mechaniką rynku i zasadą - mniej znaczy więcej.

Prowadzi cotygodniowe szkolenia online z analizą rynku na żywo. Autor licznych komentarzy i artykułów branżowych. Wykładowca na konferencjach i szkoleniach dla inwestorów indywidualnych. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Prywatnie założyciel Klubu Podróżników Soliści.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Harmonogram szkoleń