Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Netia kupi TK Telekom od PKP

Dzisiaj, to jest 8 maja 2015 roku, Netia poinformowała o zawarciu przedwstępnej umowy nabycia 100% udziałów spółki TK Telekom od Grupy PKP. Transakcja opiewa na 221 mln zł i będzie finansowana z dostępnych linii kredytowych.

 

Zakup TK Telekom przez Netię ma na celu zwiększenie potencjału spółki w obszarze infrastruktury oraz umocnienie pozycji na rynku klientów biznesowych. TK Telekom posiada około 7,5 tys. km linii światłowodowych w ramach sieci szkieletowej. Transakcja ma zwiększyć skalę działalności Netii o ponad 11% ogółem, a w segmencie klientów biznesowych nawet o ponad 28%.

 

„Zawarta dzisiaj umowa jest odzwierciedleniem konsekwentnej realizacji obranej przez Netię strategii rozwoju. Zgodnie z przyjętymi w Strategii 2020 założeniami, Grupa Netia dzięki transakcji nabycia TK Telekom zwiększy istotnie swoją bazę aktywów, rozbuduje infrastrukturę światłowodową oraz zdobędzie strategicznie ważną grupę klientów usług telekomunikacyjnych. Nabycie TK Telekom jest kolejnym krokiem Netii w konsolidacji polskiego rynku telekomunikacyjnego, co również jest wpisane w nasze cele strategiczne" – skomentował Paweł Szymański, Prezes Zarządu Netia S.A.

 

Transakcja dojdzie do skutku po spełnieniu dwóch warunków: po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz wyrażenia zgody przez walne zgromadzenie PKP S.A. Ma to nastąpić nie później niż 9 miesięcy po zawarciu umowy przedwstępnej.

 

Informację o zakupie TK Telekom pozytywnie przyjęli inwestorzy. Kurs Netii zyskiwał ponad 3%, wybijając górą kanał, w którym kurs poruszał się od 10 miesięcy (5,50 zł – 6 zł). Jeszcze o godzinie 15:30 za akcje płacono 6,05 zł, i jeśli cena utrzyma się do końca sesji na poziomie ponad 6 zł, będzie to optymistyczny sygnał płynący z analizy technicznej. 

 

Netia - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Netia

 

Więcej:

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

W 2017 roku Orbis poprawił wyniki finansowe oraz wskaźniki operacyjne. Przychód na 1 dostępny pokój, tak zwany wskaźnik RevPAR, wyniósł 184,8 zł i był o 9,2% wyższy niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Netia kupi TK Telekom od PKP