Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Oferta Etosu zawieszona

© Melpomene - Fotolia.com

Trwająca oferta publiczna spółki Etos – zarządzającej siecią sprzedaży salonów z odzieżą sprzedawaną pod markami Diverse i Diverse Extreme Team została w dniu dzisiejszym oficjalnie zawieszona.

 

Akcjonariusz Sprzedający (Milano Holdings, spółka portfelowa funduszu Abris CEE Mid-Market Fund) w uzgodnieniu z Globalnym Koordynatorem oraz w porozumieniu ze Współprowadzącymi Księgę Popytu i zarządem firmy ETOS podjął decyzję o zawieszeniu przeprowadzenia oferty publicznej akcji spółki ETOS S.A.

 

W komunikacie prasowym podano następujące przyczyny zawieszenia oferty:

 

„Decyzja o zawieszeniu oferty jest następstwem zwiększonej niepewności co do rozwoju sytuacji na rynku odzieżowym w segmencie casual w Polsce w 2015 r., (m.in. ze względu na działania podejmowane przez konkurentów spółki ETOS), co z kolei może mieć istotny bezpośredni lub pośredni wpływ na działalność i wyniki finansowe spółki ETOS.”

 

„Podejmując decyzję Akcjonariusz Sprzedający kierował się przede wszystkim troską o zachowanie transparentności swoich intencji oraz perspektyw rozwoju spółki ETOS w najbliższych miesiącach.”

 

Spółka nie podała nowych terminów oferty publicznej. Zważywszy na to, że prospekt emisyjny spółki jest ważny 12 miesięcy, firma bazując na nim może wznowić ofertę w tym okresie. W takim wypadku elementem obowiązującym będzie wprowadzenie i zatwierdzenie przez KNF nowych aneksów określających zmiany (jak również aktualizacje, w tym potencjalny nowy harmonogram oferty) do prospektu.

 

Przypomnijmy, że zapisy w transzy inwestorów indywidualnych na akcje Etos S.A. trwały od 29 kwietnia 2015 roku i miały zakończyć się w dniu dzisiejszym tj. 6 maja 2015 roku. Maksymalna cena za jedną akcję została ustalona na poziomie 17,5 zł. Wartość oferty miała wynieść 156 mln zł, a przy tej cenie kapitalizacja całej spółki wyniosłaby 473 mln zł. 

 

 

Źródło: Etos S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Oferta Etosu zawieszona