Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Oferta Etosu zawieszona

© Melpomene - Fotolia.com

Trwająca oferta publiczna spółki Etos – zarządzającej siecią sprzedaży salonów z odzieżą sprzedawaną pod markami Diverse i Diverse Extreme Team została w dniu dzisiejszym oficjalnie zawieszona.

 

Akcjonariusz Sprzedający (Milano Holdings, spółka portfelowa funduszu Abris CEE Mid-Market Fund) w uzgodnieniu z Globalnym Koordynatorem oraz w porozumieniu ze Współprowadzącymi Księgę Popytu i zarządem firmy ETOS podjął decyzję o zawieszeniu przeprowadzenia oferty publicznej akcji spółki ETOS S.A.

 

W komunikacie prasowym podano następujące przyczyny zawieszenia oferty:

 

„Decyzja o zawieszeniu oferty jest następstwem zwiększonej niepewności co do rozwoju sytuacji na rynku odzieżowym w segmencie casual w Polsce w 2015 r., (m.in. ze względu na działania podejmowane przez konkurentów spółki ETOS), co z kolei może mieć istotny bezpośredni lub pośredni wpływ na działalność i wyniki finansowe spółki ETOS.”

 

„Podejmując decyzję Akcjonariusz Sprzedający kierował się przede wszystkim troską o zachowanie transparentności swoich intencji oraz perspektyw rozwoju spółki ETOS w najbliższych miesiącach.”

 

Spółka nie podała nowych terminów oferty publicznej. Zważywszy na to, że prospekt emisyjny spółki jest ważny 12 miesięcy, firma bazując na nim może wznowić ofertę w tym okresie. W takim wypadku elementem obowiązującym będzie wprowadzenie i zatwierdzenie przez KNF nowych aneksów określających zmiany (jak również aktualizacje, w tym potencjalny nowy harmonogram oferty) do prospektu.

 

Przypomnijmy, że zapisy w transzy inwestorów indywidualnych na akcje Etos S.A. trwały od 29 kwietnia 2015 roku i miały zakończyć się w dniu dzisiejszym tj. 6 maja 2015 roku. Maksymalna cena za jedną akcję została ustalona na poziomie 17,5 zł. Wartość oferty miała wynieść 156 mln zł, a przy tej cenie kapitalizacja całej spółki wyniosłaby 473 mln zł. 

 

 

Źródło: Etos S.A.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

22.11.2017, Newsroom

CD Projekt poniżej oczekiwań w III kw. – tego nie grali od dwóch lat

22.11.2017, Newsroom

CD Projekt poniżej oczekiwań w III kw. – tego nie grali od dwóch lat

CD Projekt nie rozpieszcza inwestorów w ostatnich dniach. Najpierw mocna przecena po doniesieniach o problemach z Cyberpunkiem 2077, a teraz wyniki finansowe słabsze od oczekiwań.

Zobacz więcej

Oferta Etosu zawieszona