Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kolejne prawdopodobne okazje inwestycyjne na GPW!

Wtorkowa sesja przynosi nam wiele potencjalnych sygnałów kupna. W dzisiejszej analizie mogą Państwo odnaleźć sygnały dla ryzykownych, jak i zachowawczych inwestorów. Przyglądniemy się sytuacji technicznej spółek: Groclin, ABC Data i Calatrava!


 

Sygnały pozytywne:

 

            1. Groclin

             Poziom docelowy: 14,70 zł 

             Stop loss: 10,83 zł

             Potencjalny zysk: 20 %

             Zysk/ryzyko: 4:1

 

Źródło: stooq.pl

Akcje spółki Groclin po wyznaczeniu dołka pod koniec roku 2014 narysowały ośmiofalową strukturę wzrostową. W ostatnim czasie formowana była fala C korekty, która zatrzymała się w okolicach geometrii 61,8% całego impulsu wzrostowego. Dodając do tego faktu kształt świecy w dołku - młot, oraz zwiększone wolumeny, to można dojść do wniosku, iż właśnie w tym momencie zakończyła się korekta. W krótszym terminie można zagrać na dojście do poziomów szczytu fali 5- 14,70 zł, lecz jeśli potwierdzi  się, że jest to kolejny ruch wzrostowy, to w dłuższym okresie może on osiągnąć nawet poziomy 20 zł.  Zlecenie stop loss może zostać ustawione pod "młotem"- 10,83 zł.

 

Tak znaczne spadki na tym walorze można przypisać opublikowanym ostatnio wynikom finansowym, z których wiadomo, iż Groclin odnotował 18,08 mln zł skonsolidowanej straty netto  w 2014 roku wobec 30,58 mln zł zysku rok wcześniej.

 

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 5 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

Niska wartość wskaźnika P/E może świadczyć o wysokim poziomie zysków spółek należących do danego sektora przy stosunkowo niskiej wycenie rynkowej ich akcji.

Zobacz więcej

Kolejne prawdopodobne okazje inwestycyjne na GPW!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie