Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kolejne prawdopodobne okazje inwestycyjne na GPW!

Wtorkowa sesja przynosi nam wiele potencjalnych sygnałów kupna. W dzisiejszej analizie mogą Państwo odnaleźć sygnały dla ryzykownych, jak i zachowawczych inwestorów. Przyglądniemy się sytuacji technicznej spółek: Groclin, ABC Data i Calatrava!


 

Sygnały pozytywne:

 

            1. Groclin

             Poziom docelowy: 14,70 zł 

             Stop loss: 10,83 zł

             Potencjalny zysk: 20 %

             Zysk/ryzyko: 4:1

 

Źródło: stooq.pl

Akcje spółki Groclin po wyznaczeniu dołka pod koniec roku 2014 narysowały ośmiofalową strukturę wzrostową. W ostatnim czasie formowana była fala C korekty, która zatrzymała się w okolicach geometrii 61,8% całego impulsu wzrostowego. Dodając do tego faktu kształt świecy w dołku - młot, oraz zwiększone wolumeny, to można dojść do wniosku, iż właśnie w tym momencie zakończyła się korekta. W krótszym terminie można zagrać na dojście do poziomów szczytu fali 5- 14,70 zł, lecz jeśli potwierdzi  się, że jest to kolejny ruch wzrostowy, to w dłuższym okresie może on osiągnąć nawet poziomy 20 zł.  Zlecenie stop loss może zostać ustawione pod "młotem"- 10,83 zł.

 

Tak znaczne spadki na tym walorze można przypisać opublikowanym ostatnio wynikom finansowym, z których wiadomo, iż Groclin odnotował 18,08 mln zł skonsolidowanej straty netto  w 2014 roku wobec 30,58 mln zł zysku rok wcześniej.

 

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 5 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

Spółka pochwaliła się poprawą wyników finansowych w III kw. 2017 roku. Na poziomie zysku EBITDA wszystkie segmenty działalności wykazały dodatnią kontrybucję.

Zobacz więcej

Kolejne prawdopodobne okazje inwestycyjne na GPW!