Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Po błędzie technicznym w raporcie bieżącym akcje Integera straciły na wartości

Źródło: integer.pl

Przed weekendem majowym Integer w komunikacie bieżącym przedstawił projekty uchwały na Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Pojawił się w nim zapis o uprawnieniu zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez emisję do 5 823 162 akcji. Na tę informację kurs akcji zniżkował o prawie 12% w dniu 30 kwietnia bieżącego roku. Już po sesji Integer poinformował, że do raportu wkradł się błąd techniczny.

 

W korekcie do wspomnianego raportu bieżącego spółka podała, że uchwała przewiduje upoważnienie zarządu do emisji nie więcej niż 1 164 632 akcji. Skalę przeceny, która dotknęła Integer, można tłumaczyć tym, że emisja niemal 6 mln akcji, o których wspomniano w pierwotnym raporcie, stanowiłaby prawie 75% obecnej liczby akcji – 7 764 217. Z kolei zgodnie z poprawną treścią uchwały zarząd będzie uprawniony do emisji do 15% obecnej liczby akcji.

 

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zostało zwołane na 1 czerwca 2015 roku.

 

Prezes Zarządu Integer.pl, Rafał Brzoska, poinformował w oświadczeniu, że w najbliższym czasie nie jest planowana emisja akcji. Uprawnienie do emisji akcji ma dać spółce większą elastyczność przy finansowaniu rozwoju w przyszłości. Prezes zaznaczył, że taka opcja zostanie wykorzystana jedynie wtedy, kiedy będzie to najbardziej efektywne źródło pozyskania kapitału. W oświadczeniu podano także, że zdaniem Zarządu obecny poziom kursu nie odzwierciedla fundamentalnej wartości spółki przez co emisja akcji nie jest aktualnie rozważana.

 

„Spółka posiada szereg możliwości finansowania swojego dynamicznego rozwoju. W tym celu prowadzone są prace związane z IPO spółki InPost oraz finalizowane rozmowy w celu dokapitalizowania spółki easyPack. Potencjalna emisja akcji w przyszłości byłaby jedynie uzupełnieniem tych źródeł, lecz zarząd pragnie raz jeszcze podkreślić, iż w danym momencie przeprowadzenie emisji akcji Integer.pl nie jest rozważane” – powiedział Rafał Brzoska w wydanym przez spółkę oświadczeniu.

 

Kurs Integer.pl napotkał mocny opór przy cenie 330 zł i od początku 2014 roku znajduje się w trendzie spadkowym. Do dzisiaj cena spadła o ponad 50%, do okolic 150 zł za akcję. O potencjalnych powodach spadku kursu pisaliśmy tutaj. Od marca bieżącego roku linia trendu spadkowego była testowana dwukrotnie, jak dotąd nieskutecznie. Obecnie przebiega ona w okolicach 160 zł. Poza linią trendu spadkowego można wyznaczyć wiele poziomów oporu przed wzrostami. Są to ostatnie lokalne szczyty – okolice 172 zł i 194 zł, a następnie psychologiczny poziom 200 zł. Przebicie tego poziomu będzie optymistycznym sygnałem.

 

Integer.pl - Analiza techniczna                            Źródło: Stooq.pl

 

 

Źródło: Integer.pl

 

Więcej:

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

Niska wartość wskaźnika P/E może świadczyć o wysokim poziomie zysków spółek należących do danego sektora przy stosunkowo niskiej wycenie rynkowej ich akcji.

Zobacz więcej

Po błędzie technicznym w raporcie bieżącym akcje Integera straciły na wartości
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie