Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wyniki głosowania: kupujemy akcje CD Projekt

© Tino Neitz - Fotolia.com

W głosowaniu na wybór spółki, której akcje trafią do Portfela SII wygrał CD Projekt.

 

Propozycja ta zdobyła blisko połowę Waszych głosów. Bój o drugie miejsce toczył się do ostatnich chwil i rzutem na taśmę zajęła je Energa.

 

Wyniki sondy:

 

  1. CD Projekt – 48,23%
  2. Energa – 15,96%
  3. Amica – 11,35%
  4. Kredyt Inkaso – 9,93%
  5. Monnari – 14,53%

 


  

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Zwycięska propozycja dotycząca zakupu akcji CD Projektu zakładała zakup akcji spółki w przedziale 18 – 20 zł, take profit 24 zł, stop loss: 16,8 zł. Podczas ostatnich siedmiu sesji, kurs akcji wahał się w przedziale 19,5-21,1 zł. Wystawiamy zatem zlecenie oczekujące z wyżej podanymi parametrami. Zważywszy jednak na to, że premiera trzeciej części Wiedźmina planowana jest na 19 maja br., a wówczas na rynek napłyną decydujące dla najbliższej przyszłości dane fundamentalne, zdecydowaliśmy o ustawieniu ważności zlecenia do 13 maja. W przypadku jego braku realizacji wystawimy zlecenie zakupu walorów Energi, która zajęła drugie miejsce w sondzie.

 

Obecny stan rachunku Portfela SII:

 

Przypomnijmy, że propozycję zainwestowania w akcje CD Projektu argumentowaliśmy następująco:

 

Gra inwestorów pod debiut trzeciej części Wiedźmina trwa już jakiś czas, a to przekłada się na utrzymanie trendu wzrostowego. Ostatnie wybicie maksimów ponad 18,5 zł dało impuls wzrostowy do ponad 21 zł. Premiera gry planowana jest na 19 maja 2015 r. Pierwsze recenzje mogą pojawić się jeszcze przed datą premiery. Prezes Kiciński w rozmowie z PAP powiedział, „że gra już cieszy się dużym zainteresowaniem”. Przy obecnych poziomach cen akcji, kapitalizacja CD Projektu oscyluje już wokół 2 mld zł. 22 kwietnia b.r. Trigon DM podniósł cenę docelową akcji CDR z 20 na 24 zł (analitycy wierzą w sukces Wiedźmina 3 oraz wskazali, że Cyberpunk 2077 może stać się druga silną marką spółki).

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Wyniki głosowania: kupujemy akcje CD Projekt
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie