Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wyniki głosowania: kupujemy akcje CD Projekt

© Tino Neitz - Fotolia.com

W głosowaniu na wybór spółki, której akcje trafią do Portfela SII wygrał CD Projekt.

 

Propozycja ta zdobyła blisko połowę Waszych głosów. Bój o drugie miejsce toczył się do ostatnich chwil i rzutem na taśmę zajęła je Energa.

 

Wyniki sondy:

 

  1. CD Projekt – 48,23%
  2. Energa – 15,96%
  3. Amica – 11,35%
  4. Kredyt Inkaso – 9,93%
  5. Monnari – 14,53%

 


  

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Zwycięska propozycja dotycząca zakupu akcji CD Projektu zakładała zakup akcji spółki w przedziale 18 – 20 zł, take profit 24 zł, stop loss: 16,8 zł. Podczas ostatnich siedmiu sesji, kurs akcji wahał się w przedziale 19,5-21,1 zł. Wystawiamy zatem zlecenie oczekujące z wyżej podanymi parametrami. Zważywszy jednak na to, że premiera trzeciej części Wiedźmina planowana jest na 19 maja br., a wówczas na rynek napłyną decydujące dla najbliższej przyszłości dane fundamentalne, zdecydowaliśmy o ustawieniu ważności zlecenia do 13 maja. W przypadku jego braku realizacji wystawimy zlecenie zakupu walorów Energi, która zajęła drugie miejsce w sondzie.

 

Obecny stan rachunku Portfela SII:

 

Przypomnijmy, że propozycję zainwestowania w akcje CD Projektu argumentowaliśmy następująco:

 

Gra inwestorów pod debiut trzeciej części Wiedźmina trwa już jakiś czas, a to przekłada się na utrzymanie trendu wzrostowego. Ostatnie wybicie maksimów ponad 18,5 zł dało impuls wzrostowy do ponad 21 zł. Premiera gry planowana jest na 19 maja 2015 r. Pierwsze recenzje mogą pojawić się jeszcze przed datą premiery. Prezes Kiciński w rozmowie z PAP powiedział, „że gra już cieszy się dużym zainteresowaniem”. Przy obecnych poziomach cen akcji, kapitalizacja CD Projektu oscyluje już wokół 2 mld zł. 22 kwietnia b.r. Trigon DM podniósł cenę docelową akcji CDR z 20 na 24 zł (analitycy wierzą w sukces Wiedźmina 3 oraz wskazali, że Cyberpunk 2077 może stać się druga silną marką spółki).

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Prezesem Zarządu LW Bogdanka SA, Krzysztofem Szlagą. Czat odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.

Zobacz więcej

Wyniki głosowania: kupujemy akcje CD Projekt