Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wybierz spółkę, która trafi do Portfela SII

© hywards - Fotolia.com

Zgodnie z założeniami nowej edycji Portfela SII, 25% jego udziału przeznaczamy na inwestycje wybrane przez członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia. Przedstawiamy akcje 5 spółek wraz z uzasadnieniem, na które można głosować w sondzie. Na akcje zwycięzcy zostanie uruchomione zlecenie kupna akcji. Przypominamy, że horyzont inwestycyjny wynosi 4 miesiące i w przypadku nie zrealizowania zleceń take profit lub stop loss zamkniemy daną pozycję.

 

1. CD Projekt (propozycja z forum SII) – gra inwestorów pod debiut trzeciej części Wiedźmina trwa już jakiś czas, a to przekłada się na utrzymanie trendu wzrostowego. Ostatnie wybicie maksimów ponad 18,5 zł dało impuls wzrostowy do ponad 21 zł. Premiera gry planowana jest na 19 maja 2015 r. Pierwsze recenzje mogą pojawić się jeszcze przed datą premiery. Prezes Kiciński w rozmowie z PAP powiedział, „że gra już cieszy się dużym zainteresowaniem”. Przy obecnych poziomach cen akcji, kapitalizacja CD Projektu oscyluje już wokół 2 mld zł. 22 kwietnia b.r. Trigon DM podniósł cenę docelową akcji CDR z 20 na 24 zł (analitycy wierzą w sukces Wiedźmina 3 oraz wskazali, że Cyberpunk 2077 może stać się druga silną marką spółki).

 

Proponowane zlecenie: zakup akcji w przedziale 18 – 20 zł, take profit 24 zł, stop loss: 16,8 zł,

 

CD Projekt - Analiza Techniczna 

Źródło: Stooq.pl

 

2. Energa – akcje spółki utrzymują trend wzrostowy. Duża zasługa przypada wysokości dywidendy proponowanej przez Zarząd w kwocie 1,44 zł na akcję (stopa dywidendy ponad 5%). Podczas ZWZ zwołanego na 29 kwietnia zostanie podjęta w tej sprawie uchwała. Jej projekt zakłada dzień dywidendy na 7 maja 2015 r., a termin wypłaty na 21 maja 2015 roku. Z kolei 12 maja br. zostanie zaprezentowany raport finansowy za I kwartał tego roku.

 

Proponowane zlecenie: zakup akcji w przedziale 25,3 – 27 zł, take profit: 29 zł, stop loss: 24,5 zł (uwaga – wartości te zostaną skorygowane o wysokość dywidendy od dnia przyznania prawa do dywidendy)

 

Energa - Analiza Techniczna

Źródło: Stooq.pl

 

 


  

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


 

3. Amica – o bieżącej sytuacji fundamentalnej spółki pisaliśmy szeroko w raporcie analitycznym z cyklu „Ciekawa spółka” w tym miejscu. Na wykresie akcji również utrzymuje się wyraźny trend wzrostowy. Inwestorzy mogą reagować zarówno przed, jak i po publikacji raportu finansowego za I kwartał tego roku, który zostanie opublikowany 15 maja. Ostatnia rekomendacja od Noble Securities wyznaczała cenę docelową na poziomie 180 zł.

 

Proponowane zlecenie: zakup akcji w przedziale 145 – 155 zł, take profit: 180 zł, stop loss: 115 zł

 

Amica - Analiza Techniczna

Źródło: Stooq.pl

 

4. Kredyt Inkaso – inwestorzy w przypadku tej spółki mogą grać pod polepszające się wyniki finansowe. Obszerny raport analityczny SII o Kredyt Inkaso dostępny jest w tym miejscu. DI Investor 21 kwietnia tego roku podniósł docelową cenę akcji Kredyt Inkaso z 23,4 do 34 zł. W rekomendacji zwyżce o 7% uległa też prognoza zysku netto w roku finansowym 2014/2015 do 40,6 mln zł. Spółka w ostatnich kwartałach rozszerzała swoja działalność w Rumunii, który to rynek jest wyżej rentowny od polskiego i zapowiada rozpoczęcie działalności na kolejnym rynku zagranicznym. Pozytywnie na wyniki ma szansę wpłynąć współpraca z amerykańskim partnerem – firmą PRA. Regularnie spółka zwiększa też wartość posiadanych portfeli wierzytelności, co przekłada się na wzrost skali biznesu. Rozwija też drugą linię biznesową w postaci serwisowania pakietów wierzytelności.

 

Proponowane zlecenie: zakup akcji w przedziale 25 – 26,3 zł, take profit: 30 zł, stop loss: 22 zł.

 

Kredyt Inkaso - Analiza Techniczna

Źrodło: Stooq.pl

 

5. Monnari – proponujemy ekspozycję na branżę odzieżową, a walory Monnari mają ze wszystkich przedstawicieli najbardziej wyraźny trend wzrostowy. Wynikom za I kwartał może sprzyjać opublikowana już dynamika sprzedaży rok do roku w wysokości 24,5%. Publikacja raportu zaplanowana jest na 12 maja 2015 r. Inwestorom patrzącym w perspektywie kolejnych kwartałów może podobać się efekt tańszego euro wobec złotówki, co będzie przekładać się na niższe czynsze za lokale handlowe.

 

Proponowane zlecenie: zakup akcji w przedziale 15 – 16 zł, take profit 18 zł, stop loss: 13,5 zł

 

Monnari - Analiza Techniczna

Źródło: Stooq.pl

 

 

Jesteśmy świadomi, że formuła głosowania przez okres tygodnia na zlecenia o określonych warunkach może przysparzać problemów. W przypadku, gdy pojawi się ważna informacja na temat wybranej spółki, na rynku stanie się coś istotnego, bądź kurs akcji danej spółki zbyt mocno „odjedzie” w czasie tygodniowego głosowania, wówczas zdecydujemy się na realizację zlecenia spółki z drugiego miejsca.

 

Głosowanie zakmnięte, najwięcej głosów zostało oddanych na zakup akcji spółki CD Projekt.

 

Wyniki sondy:

  1. CD Projekt – 48,23%
  2. Energa – 15,96%
  3. Amica – 11,35%
  4. Kredyt Inkaso – 9,93%
  5. Monnari – 14,53%

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

19.06.2018, Newsroom

WIG najniżej od lutego 2017 roku. Zobacz, jak wypada na tle innych giełd regionu

19.06.2018, Newsroom

WIG najniżej od lutego 2017 roku. Zobacz, jak wypada na tle innych giełd regionu

"Wojna handlowa" oraz zmiany stóp procentowych Fed niekorzystnie wpływają na giełdy Europy Środkowo-Wschodniej.

Zobacz więcej

Wybierz spółkę, która trafi do Portfela SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie