Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Cena akcji Wirtualnej Polski ustalona na 32 zł

© kritchanut - Fotolia.com

Wirtualna Polska poinformowała o ustaleniu ceny emisyjnej akcji na poziomie 32 zł.

 

Spółka podała też ostateczną liczbę akcji oferowanych – w ilości 9 192 378, z których 3 339 744 będą stanowiły nowe akcje, a 5 852 634 akcje sprzedawane przez akcjonariusza. Dla inwestorów indywidualnych będzie skierowanych 1 378 857 akcji, a pozostała część do inwestorów instytucjonalnych. Z takiej struktury emisji wynika, że spółka może pozyskać około 100 mln zł nowych środków. Wcześniej WP w prospekcie dopuszczała możliwość zaoferowania w IPO większej ilości akcji, jednak od początku zaznaczała, że zamierza pozyskać od 80 do 100 mln zł nowego kapitału, a ostateczna ilość oferowanych walorów będzie uzależniona od finalnej ceny akcji po jej ustaleniu.

 

Wykorzystanie pozyskanych środków z IPO ma zostać spożytkowane zgodnie z prospektem emisyjnym następująco - od 20 mln zł do 30 mln zł ma zostać przeznaczone na spłatę zadłużenia. Spowoduje to obniżenie wskaźnika zadłużenia całkowitego netto Grupy do wyniku EBITDA poniżej 2,0. Pozostałe pozyskane środki w wysokości od 50 mln zł do 80 mln zł mają zostać przeznaczone na finansowanie akwizycji realizowanych w ramach przyjętej strategii Grupy. Przejęcia mają dotyczyć podmiotów świadczących usługi zbliżone do usług Grupy lub wobec nich komplementarnych.

 

Harmonogram oferty przewiduje przydział oferowanych akcji na 30 kwietnia 2015 r., a zakładany pierwszy dzień notowań akcji i praw do akcji na GPW na około 8 maja 2015 r.

 

Spośród najważniejszych czynników ryzyka dla spółki w specjalnym raporcie analitycznym (dostępny jest w tym miejscu) wskazaliśmy na:

 

  • rosnący poziom konkurencji, który może odbierać użytkowników usług i portali Grupy WP.PL, a to może przełożyć się na poziom generowanych przychodów,
  • w związku z dużym poziomem zadłużenia odsetkowego (co samo w sobie jest istotnym ryzykiem), niekorzystnie na spółkę mogą wpływać w przyszłości rosnące, rynkowe stopy procentowe,
  • rozpowszechnianie się oprogramowania do blokowania reklam w internecie,
  • ryzyko hakerskich ataków na internetowe aktywa Grupy
  • umiejętność spółki dostosowywania się do wysokiej dynamiki branży internetowej

 

 

Źródło: Wirtualna Polska Holding S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Cena akcji Wirtualnej Polski ustalona na 32 zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie