Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Spółka Genesis Energy została wpisana na Listę ostrzeżeń SII

© vector_master - Fotolia.com

W wykazie prowadzonym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych pojawił się kolejny emitent z rynku NewConnect. Na Listę ostrzeżeń SII wpisano spółkę Genesis Energy.

 

Wpis został dokonany 23 kwietnia 2015 roku na podstawie kryterium "Upadłość układowa". Jak podano bowiem w raporcie bieżącym  tego emitenta, dwa dni wcześniej  Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości spółki z możliwością zawarcia układu. Wniosek w rzeczonej sprawie został złożony do Sądu pod koniec marca bieżącego roku przez Zarząd Genesis Energy.

Obecnie na Liście ostrzeżeń SII znajduje się 35 emitentów, w tym 17 z rynku NewConnect

Ponadto Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych dokonało zmiany na Liście ostrzeżeń SII w odniesieniu do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółki Budopol. W związku z decyzją  Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu z dnia 17 kwietnia 2015 roku o zmianie sposobu prowadzenia postępowania upadłościowego kryterium kwalifikacji "Upadłość likwidacyjna" zastąpiono kryterium pod nazwą "Upadłość układowa".

 

Lista ostrzeżeń SII, będąca autorskim projektem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, publikowana jest od 19 lutego 2015 roku. Jej adresatem są wszyscy uczestnicy rynku kapitałowego, w tym w szczególności akcjonariusze spółek publicznych oraz osoby planujące inwestycje na rynku giełdowym. Lista ostrzeżeń SII opiera się na dziewięciu obiektywnych kryteriach kwalifikacji i ma za zadanie ułatwiać procesy analityczne inwestorom oraz selekcję tych emitentów, których papiery wartościowe obarczone są większym ryzykiem, w tym także ryzykiem zawieszenia bądź wykluczenia z obrotu giełdowego.

 

Zasady kwalifikacji spółek na listę ostrzeżeń SII oraz aktualne wpisy śledzić można na stronie: www.sii.org.pl/listaostrzezen.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

Zgodnie z opublikowanymi szacunkami wyników grupa osiągnęła w 2017 roku 8,9 mln zł zysku netto. Po przeliczeniu, zysk netto w samym IV kw. wyniósł 5,1 mln zł wobec 2,7 mln zł przed rokiem.

Zobacz więcej

Spółka Genesis Energy została wpisana na Listę ostrzeżeń SII