Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Nowy prezes JSW powołany

© XtravaganT - Fotolia.com

Dnia 20 kwietnia 2015 roku Rada Nadzorcza JSW podjęła decyzję o obsadzeniu stanowiska prezesa spółki. Nowym prezesem zostanie Pan Edward Szlęk, który obejmie przyznaną mu funkcję dnia 27 kwietnia 2015 roku.

 

W komunikacie bieżącym JSW poinformowało, że Edward Szlęk przeprowadził restrukturyzację firm takich jak Huta Zawiercie, Stalexport czy Zakłady Chemiczne Alwernia. W ostatnich dwóch latach zajmował się integracją Koksowni Przyjaźń i Kombinatu Koksochemicznego „Zabrze”, doprowadzając do utworzenia spółki JSW KOKS S.A., która zarządza czterema zakładami koksowniczymi i przetwarza ponad 5 mln ton węgla rocznie, skutecznie konkurując na europejskim i światowym rynku koksu.

 

Przypomnijmy, że zastąpi on na stanowisku prezesa Jarosława Zagórowskiego, który podał się do dymisji 16 lutego 2015 roku, po siedemnastodniowym strajku załogi JSW.

 

Komentarz Rafała Irzyńskiego, Głównego analityka SII

Rafał Irzyński

Plusem powołania Pana Edwarda Szlęka na stanowisko prezesa jest jego znajomowść zarówno spółki od wewnątrz jak i doświadczenie na rynku głównego produktu JSW - koksu. Jednak przed nowym prezesem stoi wiele wyzwań, z których najważniejszym wydaje się być dobra komunikacja ze związkami zawodowymi. Obecne porozumienie zakłada jedynie czasowe wstrzymanie części świadczeń i z pewnością w swoim czasie związkowcy upomną się o "swoje". Na rynku cen koksu i węgla koksowego wciąż trwa bessa. Działania nowego prezesa powinny się koncentrować na dalszych procesach obniżania kosztów.

 

 

 

Źródło: JSW

 

Więcej:

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

25.04.2018, Newsroom

Wyniki spółek wydobywczych za 2017 rok. Ceny surowców ratują zyski

25.04.2018, Newsroom

Wyniki spółek wydobywczych za 2017 rok. Ceny surowców ratują zyski

Największym beneficjentem ubiegłorocznych wzrostów cen węgla była JSW. Wzrostem zysków mogą się jednak pochwalić również inne spółki wydobywcze.

Zobacz więcej

Nowy prezes JSW powołany
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie