Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Duża luka spadkowa na Lotosie niemal domknięta, akcje Orlenu w ekstazie

© mikolajn - Fotolia.com

Na wykresie notowań akcji Lotosu istotna luka spadkowa w przedziale 31,50 – 28 zł utworzyła się w październiku 2014 roku. W ten sposób inwestorzy „pokarali” wycenę akcji spółki po informacji o zaskakującej decyzji o emisji akcji.

 

W ciągu kolejnych dwóch miesięcy akcje potaniały nawet do 22,8 zł wyznaczając średnioterminowe minima. Kontrataki byków skutecznie powstrzymywała dolna bariera luki spadkowej (28 zł). Pękła ona z hukiem po informacji ze spółki o wzroście marży rafineryjnej odnotowanej w marcu tego roku. Wyniosła ona 10,32 USD/bbl wobec 8,99 USD/bbl w lutym oraz w stosunku do 4,29 USD/bbl w marcu 2014 roku. Dla inwestorów jest to wyraźna przesłanka do zwiększenia oczekiwań generowanych wyników finansowych działalności podstawowej za pierwszy kwartał 2015 roku. W ciągu 5 ostatnich sesji akcje Lotosu zdrożały już blisko 15%. Do zamknięcia luki pozostaje jeszcze wzrost o ok. 2%.

 

Lotos S.A. - Analiza Techniczna 

Źródło: Stooq.pl

 

Wzrost akcji Lotosu to z pewnym prawdopodobieństwem również pochodna dynamicznego ruchu w górę walorów PKN Orlen. Te z kolei od listopada ubiegłego roku zwiększyły swoją wartość o blisko 50%. Taki wzrost w krótkim okresie czasu to objaw silnej hossy na tym walorze. Co więcej na razie nie są widoczne sygnały zakończenia tego trendu. Z płockiego koncernu już od dłuższego czasu nadchodziły informacje o notowanej poprawie marż na przerobie ropy. Modelowa marża rafineryjna w marcu 2015 r. wyniosła 9,4 USD/bbl wobec 6,9 USD/bbl oraz 2,3 USD/bbl w marcu 2014 roku. Wsparciem na wykresie jest linia krótkoterminowego trendu wzrostowego, która obecnie przebiega na poziomie około 53 zł i szybko rośnie.

 

PKN Orlen - Analiza Techniczna 

Źródło: Stooq.pl

 

 

Źródło: Lotos S.A., PKN Orlen S.A.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Prezesem Zarządu LW Bogdanka SA, Krzysztofem Szlagą. Czat odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.

Zobacz więcej

Duża luka spadkowa na Lotosie niemal domknięta, akcje Orlenu w ekstazie