Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Komputronik wstępuje do międzynarodowej grupy handlowej. Kurs akcji silnie rośnie

© apops - Fotolia.com

Komputronik podpisał umowę o współpracy gospodarczej z Expert International GmbH z siedzibą w Szwajcarii.

 

Tym samym (na zasadach wyłączności w Polsce) dołączył do międzynarodowej grupy handlowej Expert Group, która działa od 1967 roku i obecnie funkcjonuje w 24 krajach na świecie. Członkowie grupy osiągają przychody powyżej 20 miliardów euro. Komputronik w komunikacie bieżącym wymienił korzyści, jakie osiągnie z tytułu podpisanej umowy o współpracy:

 

„Dzięki zawartej umowie Komputronik uzyska dostęp do warunków handlowych wynegocjowanych przez Expert Group z poszczególnymi dostawcami na rynku elektroniki konsumenckiej oraz do najlepszych praktyk w handlu detalicznym stosowanych z sukcesem przez innych członków grupy.”

 

„Komputronik uzyska dodatkowe środki finansowe wynikające z zawartych pomiędzy Expert International GmbH a poszczególnymi dostawcami, proporcjonalnie do wypracowywanych obrotów z tymi dostawcami na bazie lokalnych lub międzynarodowych umów zawartych pomiędzy Emitentem a tymi dostawcami, pomniejszone o należne opłaty związane z przynależnością do Grupy Expert.”


Szacowany przez spółkę poziom przychodów, które będą podlegać rozliczeniom względem podpisanej umowy z grupą Expert International najprawdopodobniej przekroczy poziom 10% kapitałów własnych. Przypomnijmy, że na koniec 2014 roku wyniosły one 162,5 mln zł. Podpisana umowa może przyczynić się do wzmocnienia pozycji konkurencyjnej Komputronika w branży IT, RTV i AGD oraz Foto. Tym samym (jak twierdzi spółka), może wpłynąć pozytywnie na ostateczną rentowność działalności operacyjnej.

 

Pozytywne sygnały płyną z analizy technicznej wykresu. Kurs po informacji o godz. 10 rósł o 10% przebijając poziom lokalnych maksimów. Kontynuowany jest krótkoterminowy trend wzrostowy, który zdynamizował ruch po zakończeniu rocznej korekty spadkowej. Obecnie celem dla byków jest przedział 10-10,5 zł. Po ewentualnym jego przekroczeniu droga do dalszych wzrostów będzie otwarta. Wsparciem pozostaje linia krótkoterminowego trendu wzrostowego – obecnie okolice 8,5 zł.

 

Komputronik S.A. - Analiza Techniczna

Źródło: Stooq.pl

Komentarz Rafała Irzyńskiego, Głównego analityka SII

Rafał Irzyński, Główny analityk SIIPodpisana umowa o współpracy z tak dużą grupą handlową to dobra informacja fundamentalna dla Komputronika. Spółka w ten sposób uzyska możliwość zakupów towarów po niższych cenach, oraz jak się domyślam, większe limity u dostawców. Komputronik już w 2013 roku próbował stworzyć grupę zakupową z Media Expert, jednak ostatecznie nic z tego nie wyszło. Kursowi akcji sprzyja również zapowiadana przez prezesa Buczkowskiego wysokość dywidendy w kwocie nawet 50 groszy. Rok wcześniej spółka wypłaciła 27 groszy. W ostatnich kwartałach widoczna jest też poprawa pod względem wyników finansowych spółki – silnie wzrósł poziom przychodów i w mniejszym stopniu zyskowność operacyjna. Naturalnie wciąż przy inwestowaniu w akcje Komputronika należy pamiętać o toczącym się wielowątkowym sporze o wysokiej wartości z Clean&Carbon Energy, co jest zapewne istotnym czynnikiem ryzyka dla wielu inwestorów instytucjonalnych.

 

 

Źródło: Komputronik S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

Niska wartość wskaźnika P/E może świadczyć o wysokim poziomie zysków spółek należących do danego sektora przy stosunkowo niskiej wycenie rynkowej ich akcji.

Zobacz więcej

Komputronik wstępuje do międzynarodowej grupy handlowej. Kurs akcji silnie rośnie
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie