Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Bardzo dobry marzec dla Vistuli, akcje spółki kontynuują trend wzrostowy

© Markomarcello - Fotolia.com

Vistula Group zaprezentowała dane sprzedażowe za marzec 2015 roku. Na poziomie grupy w zakończonym miesiącu dynamika wzrostu przychodów ze sprzedaży wyniosła około 23,7% wobec marca 2014 roku.

 

Jest to wynik lepszy wobec dwóch pierwszych miesięcy bieżącego roku, kiedy to dynamika wyniosła odpowiednio około 21,7% i 4,7%. Narastająco po trzech pierwszych miesiącach tego roku Vistula osiągnęła sprzedaż w wysokości około 103 mln zł, co oznacza wynik lepszy o około 16,9% wobec analogicznego okresu roku 2014.

 

W komunikacie bieżacym spółka wskazuje też dynamiki sprzedaży dwóch segmentów grupy – segmentu odzieżowego (marki Vistula, Wólczanka i Deni Cler) oraz segmentu jubilerskiego (W.KRUK). Pierwszy z nich w marcu 2015 roku osiągnął dynamikę wzrostu sprzedaży o około 23,5% rok do roku, a drugi segment o 29,3%. Są to również najwyższe dynamiki dla pełnych miesięcy 2015 roku.

 

Vistula Group planuje wydzielenie segmentu jubilerskiego związanego z marką W.KRUK. do osobnej spółki. Docelowo ma ona trafić na GPW w celu pozyskania kapitału na rozwój. Debiut planowany jest na 2016 rok. Niedawno Vistula poinformowała o wykupieniu przedterminowym obligacji o wartości 119 mln zł. Refinansowaniu tego długu posłużył kredyt zaciągnięty w PKO BP, który został przypisany odpowiednio w wysokości 47,6 mln zł na Vistulę i 71,4 mln zł na W.KRUK. Rozdzielenie zadłużenia było jednym z ważniejszych kroków w trwającym procesie przygotowywania jubilerskiego segmentu do debiutu na GPW.

 

Akcje Vistuli drożeją dziś po opublikowaniu danych sprzedażowych za marzec. O godzinie 10.35 kurs akcji wynosi 2,40 zł, co oznacza wzrost o 2,4% wobec zamknięcia z poprzedniej sesji. Obecny poziom z punktu widzenia analizy technicznej jest bardzo ważny, gdyż stanowi opór w postaci maksimów z listopada 2013 roku. Wówczas poziom ten zakończył bardzo dynamiczny ruch wzrostowy, który wystartował z okolic 90 groszy. Obecnie kurs akcji porusza się w trendzie wzrostowym. Sygnałem do wzrostów było wyłamanie z trójkąta na początku tego roku.

 

Vistula - Analiza Techniczna

Źródło: Stooq.pl

Komentarz Rafała Irzyńskiego, Głównego analityka SII

Rafał Irzyński - Główny analityk SIIDobre dane dotyczące dynamiki sprzedażowej Grupy Vistula za marzec tego roku to potwierdzenie trwającej od pewnego czasu bardzo dobrej koniunktury w całej branży odzieżowej. Polacy kupują więcej ubrań korzystając na wzroście ich siły konsumpcyjnej (wzrost średniego wynagrodzenia, spadek bezrobocia, niskie stopy procentowe zachęcające do wydatków konsumpcyjnych itd.) oraz utrzymujących się niskich cen odzieży. Z pewnością na lepsze dane za marzec wpłynęły Święta Wielkanocne, które przypadły w tym roku na początek kwietnia. Na pytanie jak duży był to wpływ uzyskamy odpowiedź po danych sprzedażowych za kwiecień. Dobre dane Vistuli dają również podstawę do wyższych oczekiwań w odniesieniu do pozostałych spółek z segmentu odzieżowego.

 

Źródło: Vistula Group S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Bardzo dobry marzec dla Vistuli, akcje spółki kontynuują trend wzrostowy
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie