Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Spółki ZM Mysław oraz Clean&Carbon Energy zostały skreślone z Listy ostrzeżeń SII

© vector_master - Fotolia.com

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych skreśliło z Listy ostrzeżeń SII spółki Zakłady Mięsne Mysław oraz Clean&Carbon Energy. Obaj emitenci przekazali do publicznej wiadomości zaległe raporty okresowe i przestali spełniać kryteria kwalifikacji do Listy.

 

Firma Zakłady Mięsne Mysław znalazła się na Liście ostrzeżeń SII w związku z nieprzekazaniem raportu okresowego za czwarty kwartał 2014 roku. Publikacja tego raportu powinna nastąpić w terminie 45 dni od zakończenia kwartału roku obrotowego, tj. najpóźniej do 16 lutego bieżącego roku. Tuż przed upływem tego terminu Mysław poinformował jednak, że w wyniku nieobecności jego Zarządu, spowodowanej chorobą, moment publikacji raportu został przeniesiony na 4 marca. Powyższa obietnica nie została spełniona, a ostatecznie zaległy raport kwartalny udało się przekazać do publicznej wiadomości 27 marca.

 

Druga ze wspomnianych wyżej spółek - Clean&Carbon Energy - została wpisana na Listę ostrzeżeń SII ze względu na brak publikacji raportu okresowego za 2014 rok. Sprawozdanie finansowe i inne elementy tego raportu powinny zostać przekazane najpóźniej do 23 marca bieżącego roku. Podobnie jak Mysław, Clean&Carbon Energy przed upływem granicznego terminu poinformowała jednak, że raport zostanie opublikowany później - w tym przypadku 31 marca. Zgodnie z zapowiedzią, w tym dniu raport roczny został opublikowany, a SII skreśliło emitenta z Listy ostrzeżeń.

 

Lista ostrzeżeń SII publikowana jest od dnia 19 lutego 2015 r. Lista jest autorskim projektem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Opiera się na dziewięciu kluczowych kryteriach stanowiących podstawę dokonania wpisu. Lista jest na bieżąco aktualizowana i publikowana na stronie Stowarzyszenia. Adresowana jest do wszystkich uczestników rynku kapitałowego, w tym w szczególności do akcjonariuszy spółek publicznych i inwestorów planujących inwestycje na rynku giełdowym. Wpisy dokonywane na liście mają za zadanie z jednej strony ułatwić procesy analityczne inwestorom, a z drugiej mają za zadanie ułatwić selekcję tych spółek, które obarczone są większym ryzykiem, w tym także ryzykiem, które może implikować zawieszenie bądź też nawet wykluczenie danej spółki z obrotu giełdowego.

 

Zasady kwalifikacji spółek na listę ostrzeżeń SII oraz aktualne wpisy śledzić można na stronie: www.sii.org.pl/listaostrzezen.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Spółki ZM Mysław oraz Clean&Carbon Energy zostały skreślone z Listy ostrzeżeń SII