Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Publiczna emisja 3-letnich obligacji SMS Kredyt Holding S.A. o stałym oprocentowaniu 9%

© electriceye - Fotolia.com

Grupa Kapitałowa SMS Kredyt będąca jednym z wiodących podmiotów w branży pożyczkowej w Polsce, oferuje 3-letnie obligacje o stałym oprocentowaniu wynoszącym 9% w skali roku i z kuponem wypłacanym kwartalnie. Zapisy przyjmowane są od 30 marca do 14 kwietnia 2015 r. W przypadku, gdy wielkość zapisów przekroczy oferowaną pulę obligacji, zapisy mogą zostać skrócone.

 

Oferującym jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

 

Oferta obejmuje do 9.000 obligacji o wartości nominalnej 1.000 zł każda. Łączna wartość nominalna oferty może wynieść do 9 mln zł. Zapisy na obligacje może składać każdy inwestor posiadający dowolny rachunek maklerski najpóźniej do 14 kwietnia 2015r. Inwestor może złożyć zapis na co najmniej 1 obligację. Dopuszczalne jest składanie wielokrotnych zapisów.

 

Grupa kapitałowa SMS Kredyt to:

  • jeden z wiodących podmiotów na rynku pożyczek niebankowych w Polsce,
  • ekspert w zakresie zarządzania ryzykiem kredytowym,
  • pełne bezpieczeństwo (istnieje od 2007 roku) i transparentność działalności gdyż od ponad 3 lat spółka SMS Kredyt Holding S.A. jest notowana na rynku NewConnect.

 

Przychody Grupy SMS Kredyt w latach 2011 - 2014

Przychody Grupy SMS Kredyt w latach 2011 - 2014

 

Główna działalność operacyjna Grupy Kapitałowej SMS Kredyt polega na udzielaniu osobom fizycznym pożyczek w kwocie do 15.000 PLN na okres do 48 miesięcy. Produkty dystrybuowane są w oparciu o wymianę komunikatów SMS, stronę internetową, telefon oraz współpracę z biurami kredytowymi z całej Polski (ponad 4.000 punktów sprzedaży w całej Polsce).

 

Spółka wyemitowała obligacje na łączną kwotę ponad 33 mln zł, w tym jedną serię o wartości ponad 4 mln zł, która jest notowana od października 2014r. na rynku Catalyst. Spółka terminowo wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań wynikających z emitowanych obligacji - w całej historii Spółki nie wystąpił ani jeden dzień opóźnienia w wykupie obligacji lub wypłacie odsetek. Dotychczas Spółka terminowo wykupiła obligacje na łączną kwotę 23,5 mln zł. 

 

Zgodnie z warunkami emisji obligacji, maksymalna wartość wskaźnika zadłużenia będzie wynosiła poniżej 3 – na koniec IV kwartału 2014 roku wskaźnik ten wyniósł 1,34 (tj. r/r obniżył się prawie 21%). Spadek wskaźnika zadłużenia oraz poprawa wszystkich wskaźników płynności jest potwierdzeniem stabilności finansowej i płynnościowej Grupy Kapitałowej SMS Kredyt.

 

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie promocyjny. Wobec braku obowiązku sporządzenia prospektu emisyjnego, jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o Emitencie oraz o Publicznej Ofercie Obligacji serii AK jest Memorandum Informacyjne Obligacji serii AK dostępne w wersji elektronicznej na stronach internetowych Emitenta www.smskredytholding.pl, Oferującego www.bossa.pl oraz Doradcy Finansowego www.profescapital.pl

 

Szczegóły oferty

Zobacz również:

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

Tylko do piątku, 15 czerwca 2018 r. trwać będą zapisy na szkolenie on-line Amibroker Praktycznie, autorstwa Pawła Szczepanika.

Zobacz więcej

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

W czasie niespełna 6 miesięcy tego roku na rynku głównym warszawskiej giełdy zadebiutowały tylko cztery spółki.

Zobacz więcej

Publiczna emisja 3-letnich obligacji SMS Kredyt Holding S.A. o stałym oprocentowaniu 9%
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie