Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Trading Camp z Birgerem Schafermeierem

© Rawpixel - Fotolia.com

Jesteśmy na pięciodniowym szkoleniu z Birgerem Schafermeierem w jego trading room-ie w Niemczech.

 

Trading Camp to unikalne połączenie szkolenia z live tradingiem. Birger Schafermeier pokazuje sprawdzone i opracowane przez siebie strategie zagrań na realnym rachunku przy uczestnikach szkolenia. Za strategiami pokazywanymi przez Birgera stoi 10-letnia statystyka, potwierdzająca ich skuteczność. Jak mówi Birger, trading opiera się na statystyce, bo nie sposób jest przewidzieć, w którym kierunku podąży rynek, a wynik pojedynczej transakcji jest losowy. Tym samym powiela zdanie znanego amerykańskiego inwestora Petera Lyncha, który również twierdził, że giełda jest nieprzewidywalna.

 

Birger Schafermeier - Szkolenie

 

Birger Schafermeier jest uważany za jednego z najlepszych traderów w Europie. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w inwestowaniu na rynkach finansowych. Jak mówi spróbował już „wszystkich” metod i technik inwestycyjnych, a następnie wypracował swoje własne. Są one proste i logiczne, opierające się na statystyce. Birger jest przy tym świetnym nauczycielem, który w prosty i zrozumiały sposób tłumaczy tajniki stosowanych przez niego strategii, szczegółowo wyjaśniając jak wejść w pozycję i jak ją prowadzić.

 

Szkolenie jest przeznaczone dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania. Już podczas pierwszego dnia uczestnikom został przybliżony profil tradera oraz najważniejsze zagadnienia związane z psychologią inwestowania. Następnie Birger przedstawił pierwszą ze stosowanych strategii – break out open range. W największym skrócie polega ona na wybiciu ekstremum, maksimum lub minimum, tworzących się w pierwszych minutach po otwarciu rynku.

 

Birger Schafermeier - Szkolenie

 

W swoim szkoleniu Birger poświęca wiele uwagi zarządzaniu kapitałem. Tylko i wyłącznie od inwestora zależy ile może on zyskać i stracić na każdej transakcji. Celem nie jest unikanie strat, te są nieuniknione, ważne jest natomiast aby były one małe, a osiągane zyski wysokie, przewyższające stratne pozycje. Jednym z instrumentów wykorzystywanych do osiągnięcia tego celu jest zmienianie wielkości pozycji. Ważna jest przy tym konsekwencja i rygorystyczne przestrzeganie własnej strategii.

 

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu połączonym z live trandingiem weź udział w konferencji WallStreet 19 i przyjedź w czwartek w przeddzień konferencji na całodniowe spotkanie z Birgerem Schafermeierem. Ucz się od najlepszych!

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

Trading Camp z Birgerem Schafermeierem
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie