Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kobiety przejmują giełdę

Ministerstwo Skarbu Państwa wraz z ENERGA SA rozpoczyna nowy projekt skierowany do kobiet, pod nazwą „Giełda jest kobietą”.


Ideą przedsięwzięcia jest zwiększenie wiedzy z inwestowania na giełdzie oraz podniesienie wiary w swoje możliwości wśród przedsiębiorczych Polek. W tym celu zaplanowano szkolenia w 4 największych miastach Polski z udziałem specjalistek z rynku kapitałowego. Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 17 marca br. w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.


Szkolenia objęte są patronatem Prezesa Rady Ministrów Pani Ewy Kopacz.


Dzięki dwóm kierunkom strategicznym Akcjonariatu Obywatelskiego, programu o inwestowaniu na giełdzie, zainicjowanego przez MSP: ułatwieniu inwestorom indywidualnym nabycia akcji prywatyzowanych poprzez giełdę spółek oraz bogatej ofercie edukacyjnej, Akcjonariat Obywatelski przyczynił się do wzrostu zainteresowania tą formą lokowania kapitału i oszczędności wśród Polaków.


Jednak według wyników Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2014, niespełna 1/5 wszystkich inwestorów stanowią kobiety. Wskaźnik ten od roku 2010 stale rośnie, niemniej dynamika zmian jest za mała i wynosi średnio 1,65%. Przy założeniu, że średni wzrost udziału kobiet systematycznie inwestujących się utrzyma, będą one stanowiły 50% wszystkich inwestujących dopiero w roku 2035. W 2010, kiedy powstawał program Akcjonariat Obywatelski Ministerstwo Skarbu podjęło zadanie wyrównania szans na rynku kapitałowym pomiędzy inwestorami indywidualnymi a instytucjonalnymi. Dziś chcielibyśmy zwiększyć udział kobiet wśród inwestorów indywidualnych. Dlatego uruchamiamy projekt „Giełda jest kobietą” a w jego ramach cykl bezpłatnych szkoleń w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku, które poprowadzą ekspertki rynku kapitałowego – powiedział Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa.


Podczas spotkań o charakterze szkoleniowo-warsztatowym z elementami wykładu motywacyjnego, uczestniczki projektu będą miały możliwość zdobycia wiedzy na temat rynku kapitałowego oraz poszerzenia wiadomości o możliwościach rozwoju firmy i lokowania oszczędności poprzez inwestycje na giełdzie. Swój udział w roli prelegentek potwierdziły: dr Iwona Sroka – Prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, Maja Goettig – prezeska Instytutu Analiz i Ratingu przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, Agata Gawin, zastępca dyrektora Domu Maklerskiego Raiffeisen Bank Polska S.A oraz Olga Kozierowska – autorka projektu „Sukces Pisany Szminką”, którego celem jest inspirowanie kobiet do odważnych działań biznesowych. Do udziału w projekcie zaproszona została także psycholog Maria Rotkiel.


Szkolenia odbędą się od marca do czerwca w czterech miastach: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.


„Giełda jest kobietą” to projekt realizowany w ramach Akcjonariatu Obywatelskiego – programu edukacyjnego o inwestowaniu na giełdzie, zainicjowanego w 2010 roku przez Ministerstwo Skarbu Państwa przy współpracy najważniejszych instytucji i organizacji rynku kapitałowego, domów maklerskich oraz spółek giełdowych.


Więcej o projekcie, w tym formularz zapisów na szkolenie na www.akcjonariatobywatelski.pl.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Kobiety przejmują giełdę