Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Lista ostrzeżeń SII: Cash Flow, Euroimplant i MSX Resources nie opublikowały raportów za 4 kw.

© vector_master - Fotolia.com

W dniu dzisiejszym doszło do kolejnych zmian na Liście ostrzeżeń SII. Dotyczą one trzech podmiotów. Spółki Cash Flow i Euroimplant były na Liście ostrzeżeń SII już wcześniej. MSX Resources w niechlubnym zestawieniu prowadzonym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych znalazła się za to po raz pierwszy.

 

Pierwszy ze wspomnianych wyżej emitentów o braku możliwości terminowej publikacji danych finansowych za czwarty kwartał 2014 roku poinformował już kilka dni temu. Z komunikatu Zarządu Cash Flow można było się dowiedzieć, że obecnie przekazanie do publicznej wiadomości wymaganego raportu okresowego nie jest możliwe ze względu na trudną sytuację ekonomiczną i brak środków pieniężnych, a rzeczony raport kwartalny ma zostać opublikowany dopiero 30 kwietnia 2015 roku. Emitent znajduje się na Liście ostrzeżeń SII od początku jej istnienia, tj. od 18 lutego bieżącego roku, spełniając łącznie trzy kryteria kwalifikacji: "Brak środków na upadłość", "Brak ZWZ" oraz "Brak raportu śródrocznego". 

 

Podobnie jak Cash Flow, spółka Euroimplant wpisana została na Listę ostrzeżeń SII już 18 lutego 2015 roku w związku z dwoma spełnionymi kryteriami kwalifikacji: "Upadłość likwidacyjna" oraz "Brak raportu śródrocznego". Od tego czasu w zasadzie niewiele się zmieniło - poza tym, że emitent nie przekazał do 2 marca wymaganego raportu za ostatni kwartał 2014 roku, a więc nie opublikował w terminie kolejnego raportu okresowego.

 

Po raz pierwszy na Liście ostrzeżeń SII znalazła się za to spółka MSX Resources. Wpisu dokonano 3 marca 2015 roku w związku z kryterium "Brak raportu śródrocznego". Zarząd emitenta wyjaśnił, że brak publikacji raportu za czwarty kwartał 2014 roku wynika z przyczyn leżących po stronie spółki zależnej, która nie przedstawiła sprawozdań za przedmiotowy okres sprawozdawczy, co uniemożliwia sporządzenie sprawozdania MSX Resources S.A. oraz jej grupy kapitałowej. Wymagany raport okresowy ma zostać opublikowany "w najbliższym możliwym terminie".

 

Jednocześnie w związku z publikacją w dniu 2 marca zaległego raportu okresowego za pierwsze półrocze 2014 roku przez spółkę Alterco, liczba spełnianych obecnie przez tę spółkę kryteriów kwalifikacji na Listę ostrzeżeń SII spadła z dwóch do jednego - "Brak środków na upadłość".

 

Lista ostrzeżeń SII publikowana jest od dnia 19 lutego 2015 r. Lista jest autorskim projektem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Opiera się na dziewięciu kluczowych kryteriach stanowiących podstawę dokonania wpisu. Lista jest na bieżąco aktualizowana i publikowana na stronie Stowarzyszenia. Adresowana jest do wszystkich uczestników rynku kapitałowego, w tym w szczególności do akcjonariuszy spółek publicznych i inwestorów planujących inwestycje na rynku giełdowym. Wpisy dokonywane na liście mają za zadanie z jednej strony ułatwić procesy analityczne inwestorom, a z drugiej mają za zadanie ułatwić selekcję tych spółek, które obarczone są większym ryzykiem, w tym także ryzykiem, które może implikować zawieszenie bądź też nawet wykluczenie danej spółki z obrotu giełdowego.

 

Zasady kwalifikacji spółek na listę ostrzeżeń SII oraz aktualne wpisy śledzić można na stronie: www.sii.org.pl/listaostrzezen

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Lista ostrzeżeń SII: Cash Flow, Euroimplant i MSX Resources nie opublikowały raportów za 4 kw.
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie