Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Getin Holding planuje skup akcji

© talitha - Fotolia.com

W przedstawionych przez Getin Holding (w piątek, 27 lutego 2015 roku) projektach uchwał na najbliższe Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy znajduje się uchwała dotycząca skupu akcji własnych.

 

Zakres programu dopuszcza nabycie przez spółkę maksymalnie 40 mln akcji, co stanowi 5,4697% obecnego kapitału zakładowego. Minimalna cena, po której spółka może nabywać akcje została określona na 2 zł, a maksymalna na 4 zł. Łączna cena za wszystkie nabyte akcje nie może przekroczyć 80,3 mln zł. Skup akcji może być przeprowadzany do 31 grudnia 2015 roku.

 

Projekt uchwały przewiduje, że nabywanie akcji przez spółkę będzie dokonywane poza rynkiem regulowanym.

 

„W celu dokonania zakupu akcji własnych Spółka skieruje do wszystkich akcjonariuszy zaproszenie do składania ofert sprzedaży tych akcji. Skup Akcji w ramach Upoważnienia będzie dokonywany proporcjonalnie, co oznacza że w przypadku, gdy łączna liczba akcji Spółki objętych wszystkimi ofertami sprzedaży akcji złożonymi w terminie ich przyjmowania będzie wyższa niż łączna liczba akcji Spółki, którą Spółka zamierza nabyć w ramach Upoważnienia lub w ramach danego etapu realizacji Upoważnienia, Spółka dokona proporcjonalnej redukcji liczby akcji objętych ofertami sprzedaży złożonymi przez akcjonariuszy Spółki.”

 

Spółka planuje utworzenie kapitału rezerwowego na potrzebę sfinansowania skupu. Zostanie on utworzony poprzez przesunięcie kwoty 80,3 mln zł z kapitału zapasowego. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które m.in. będzie głosowało nad uchwałą dotycząca skupu akcji własnych, odbędzie się 27 marca 2015 roku.

 

Rynek pozytywnie przyjął informację z Getinu, która została opublikowana po sesji w piątek. Dziś notowania akcji spółki otworzyły się z pięcio groszową luką wzrostową, a o godzinie 11 rosną o 4%. Ostatnie 12 miesięcy dla akcjonariuszy Getin Holdingu nie były dobre. Wartość jednej akcji spadła w tym czasie o ponad 50%. Na wykresie widoczny jest wyraźny kanał spadkowy. Obecnie obowiązujący trend spadkowy przyspieszył po przełamaniu średnioterminowej linii trendu wzrostowego w lipcu zeszłego roku. Spadki zatrzymały się w okolicach poziomu 2 zł, wokół którego obecnie trwa konsolidacja. Pozytywnym sygnałem będzie wyjście górą z kanału spadkowego, czyli obecnie pokonanie poziomu 2,35 zł. Z kolei sygnałem sprzedaży będzie osunięcie się kursu poniżej 1,9 zł, a następnie 1,8 zł.

 

Getin Holding S.A. - Analiza Techniczna

Źródło: Stooq.pl

 

Źródło: Getin Holding S.A.

 

 

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Getin Holding planuje skup akcji