Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Getin Holding planuje skup akcji

© talitha - Fotolia.com

W przedstawionych przez Getin Holding (w piątek, 27 lutego 2015 roku) projektach uchwał na najbliższe Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy znajduje się uchwała dotycząca skupu akcji własnych.

 

Zakres programu dopuszcza nabycie przez spółkę maksymalnie 40 mln akcji, co stanowi 5,4697% obecnego kapitału zakładowego. Minimalna cena, po której spółka może nabywać akcje została określona na 2 zł, a maksymalna na 4 zł. Łączna cena za wszystkie nabyte akcje nie może przekroczyć 80,3 mln zł. Skup akcji może być przeprowadzany do 31 grudnia 2015 roku.

 

Projekt uchwały przewiduje, że nabywanie akcji przez spółkę będzie dokonywane poza rynkiem regulowanym.

 

„W celu dokonania zakupu akcji własnych Spółka skieruje do wszystkich akcjonariuszy zaproszenie do składania ofert sprzedaży tych akcji. Skup Akcji w ramach Upoważnienia będzie dokonywany proporcjonalnie, co oznacza że w przypadku, gdy łączna liczba akcji Spółki objętych wszystkimi ofertami sprzedaży akcji złożonymi w terminie ich przyjmowania będzie wyższa niż łączna liczba akcji Spółki, którą Spółka zamierza nabyć w ramach Upoważnienia lub w ramach danego etapu realizacji Upoważnienia, Spółka dokona proporcjonalnej redukcji liczby akcji objętych ofertami sprzedaży złożonymi przez akcjonariuszy Spółki.”

 

Spółka planuje utworzenie kapitału rezerwowego na potrzebę sfinansowania skupu. Zostanie on utworzony poprzez przesunięcie kwoty 80,3 mln zł z kapitału zapasowego. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które m.in. będzie głosowało nad uchwałą dotycząca skupu akcji własnych, odbędzie się 27 marca 2015 roku.

 

Rynek pozytywnie przyjął informację z Getinu, która została opublikowana po sesji w piątek. Dziś notowania akcji spółki otworzyły się z pięcio groszową luką wzrostową, a o godzinie 11 rosną o 4%. Ostatnie 12 miesięcy dla akcjonariuszy Getin Holdingu nie były dobre. Wartość jednej akcji spadła w tym czasie o ponad 50%. Na wykresie widoczny jest wyraźny kanał spadkowy. Obecnie obowiązujący trend spadkowy przyspieszył po przełamaniu średnioterminowej linii trendu wzrostowego w lipcu zeszłego roku. Spadki zatrzymały się w okolicach poziomu 2 zł, wokół którego obecnie trwa konsolidacja. Pozytywnym sygnałem będzie wyjście górą z kanału spadkowego, czyli obecnie pokonanie poziomu 2,35 zł. Z kolei sygnałem sprzedaży będzie osunięcie się kursu poniżej 1,9 zł, a następnie 1,8 zł.

 

Getin Holding S.A. - Analiza Techniczna

Źródło: Stooq.pl

 

Źródło: Getin Holding S.A.

 

 

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

Getin Holding planuje skup akcji