Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wybierz "Herosów Rynku Kapitałowego"!

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych po raz kolejny zaprasza do głosowania w plebiscycie "Herosi Rynku Kapitałowego", w którym chcemy uhonorować spółki oraz dziennikarzy, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju rynku kapitałowego w Polsce, dbając przy tej okazji o możliwie najwyższe standardy komunikacji ze wszystkimi jego uczestnikami, w tym przede wszystkim z inwestorami indywidualnymi. 

 

Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: 

 

  • dziennikarz - Heros Rynku Kapitałowego 
  • spółka - Heros Rynku Kapitałowego 

 

Plebiscyt przeprowadzony zostanie w dwóch etapach. Pierwszym jest zgłoszenie kandydatury zarówno jeśli chodzi o przedstawiciela mediów, jak i o spółkę. Wśród zgłoszonych osób i spółek wybierzemy po 6, które dostaną się do finału konkursu "Heros Rynku Kapitałowego". W plebiscycie głosować można wyłącznie na dziennikarzy będących przedstawicielami mediów finansowych związanych z rynkiem kapitałowym, bądź zajmujących się tą tematyką w innych mediach. Natomiast w drugiej kategorii można oddać głos wyłącznie na spółkę, która jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych i nie znajduje się aktualnie na Liście ostrzeżeń SII. 

 

Pierwszy etap konkursu zakończył się 25 marca 2015 r. Dziękujemy Państwu za zaangażowanie. Wśród przesłanych propozycji 6 dziennikarzy z największą liczbą głosów oraz 9 spółek, które najchętniej wskazywali głosujący, spełniających warunki regulaminu zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu. 5, 10 i 50 osoba, które zostawiły adres email otrzyma od nas książkę o tematyce giełdowej i kubek SII (z laureatami skontaktujemy się na podany adres).

 


 

Właściwe głosowanie na Herosów Rynku Kapitałowego trwa od 30 marca do 26 kwietnia 2015 r. Plebiscyt zakończony zostanie ogłoszeniem werdyktu podczas Konferencji WallStreet 19, odbywającej się w dniach 29-31 maja 2015 r. w Karpaczu. 

 

 

Wskaż, który dziennikarz zasługuje Twoim zdaniem na miano Herosa Rynku Kapitałowego

Wybierz wyróżniającą się na rynku spółkę, której nadany zostanie tytuł Herosa Rynku Kapitałowego

 

 

Nominowani

 

Kategoria dziennikarz

 

 

Krzysztof Berenda, RMF FM

 

Paweł Blajer, TVN Biznes i Świat

     
 

Katarzyna Kucharczyk, Parkiet

 

Jan Niedziałek, TVN Biznes i Świat

     
 

Piotr Rożek, PAP Biznes

 

Marek Tejchman, Dziennik Gazeta Prawna

 

 

Kategoria spółka

 

   
Bank Zachodni WBK S A.   Grupa Azoty S.A.   Grupa DUON S.A.
         
   
Grupa Kęty S.A.   KGHM Polska Miedź SA   LW Bogdanka S.A.
         
   
PZU SA   Serinus Energy Inc.   TAURON Polska Energia S.A.

 

 

 

 

Głosowanie zakończone!

Dziękujemy wszystkim za oddane głosy.

Ogłoszenie werdyktu nastąpi podczas Konferencji WallStreet 19, odbywającej się w dniach 29-31 maja 2015 r. w Karpaczu

 

 

 

 

Wśród osób, które oddadzą głos w konkursie rozdamy darmowe udziały w Konferencji WallStreet 19 w opcji bez zakwaterowania i wyżywienia.

 

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem głosowania i konkursu.

 

Organizatorem plebiscytu jest: 

 

 


 

A tak było w zeszłym roku...

 

Herosi Rynku Kapitałowego 2014

 

Wśród działających na polskim rynku firm wybraliśmy osiem, które naszym zdaniem spełniają najwyższe standardy w komunikacji z inwestorami. Dodatkowo, przedstawiliśmy nazwiska pięciu osób, przyczyniających się do zwiększenia wiedzy na temat rynku kapitałowego w Polsce. Głosowanie trwało do 18 maja 2014 roku. Plebiscyt został zakończony ogłoszeniem werdyktu podczas Konferencji WallStreet 18, odbywającej się w dniach 6-8 czerwca 2014 r. w Karpaczu.

 

Członkowie i sympatycy SII zagłosowali i wybrali! Licznie oddane głosy pozwoliły wytypować zwycięzców:

 

Herosa Rynku Kapitałowego wśród dziennikarzy otrzymał Maciej Samcik, Gazeta Wyborcza

 

Maciej Samcik

 

 

Heros Rynku Kapitałowego wśród spółek otrzymała Grupa Azoty

 

 

 

 

Ponieważ w tym roku rozkład głosów był niezwykle wyrównany, SII postanowiło również uhonorować spółki, które również zdobyły dużą liczbę głosów członków SII. Z tego tytułu postanowiliśmy przyznać wyróżnienia spółkom PZU oraz Tauron 

 

      

 

 

 

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Wspieramy inwestorów

Wybierz "Herosów Rynku Kapitałowego"!