Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Koło Naukowe Modelowania Finansowego

 Logo Koło Naukowe Modelowania Finansowego

 

Koło Naukowe Modelowania Finansowego działa przy Wydziale Matematyki Stosowanej Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie od roku 2002. Początkowo koło liczyło zaledwie 11 osób ze specjalności matematyka w ekonomii, finansach i ubezpieczeniach.  Na chwilę obecną zrzesza około 100 studentów.

 

Obszar działań koła obejmuje głównie tematykę matematyki finansowej, zarządzania ryzykiem, rynku kapitałowego i innych związanych w większym lub mniejszym stopniu ze światem finansów. Poprzez realizację spotkań, szkoleń i licznych projektów KNMF dąży do uzupełniania i poszerzenia wiedzy teoretycznej i praktycznej zdobytej na studiach.

 

Do najczęstszych form działalności koła można zaliczyć:

 

  • Sekcje samokształceniowe – Organizowane i prowadzone przez członków Koła cieszą się sporym zainteresowaniem , wymienić można: Sekcję Metod Aktuarialnych, Sekcję VBA, Sekcję Risk Management. Celem ich pracy jest np.  przygotowanie do egzaminów licencji finansowych. Z pomocą przychodzą firmy i organizacje, które chętnie obejmują patronat merytoryczny.
  • Spotkania z rynkiem – zaproszeni goście będący praktykami rynkowymi dzielą się podczas takich spotkań swoim doświadczeniem. Jest to świetna okazja do zadawania pytań specjalistom w swojej .
  • KKMF – W 2011 roku odbyła się pierwsza edycja Krakowskiej Konferencji Matematyki Finansowej, która okazała się wielkim sukcesem. Konferencja stała się odtąd flagowym projektem koła wpisując się na stałe w harmonogram ogólnopolskich wydarzeń studenckich tego typu.
  • Inne – Członkowie koła otrzymują regularnie na swoje skrzynki mailowe Newsletter KNMF oraz Tygodniową Pigułę Informacji Giełdowych wypuszczaną raz w tygodniu, która ma na celu podsumowanie i zebranie najważniejszych informacji napływających z rynków finansowych. Prócz tego KNMF chętnie organizuje wyjazdy integracyjne, bierze udział w konferencjach naukowych czy konkursach tematycznych.

 

Do współpracy zapraszamy każdego kto podziela nasze zainteresowania.

Więcej informacji na stronie www.knmf.agh.edu.pl i profilu facebook.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

11.12.2017, Podcast Echa Rynku

Echa Rynku #230 – Czy fundusze absolutnej stopy zwrotu są ratunkiem dla inwestorów w czasie bessy?

11.12.2017, Podcast Echa Rynku

Echa Rynku #230 – Czy fundusze absolutnej stopy zwrotu są ratunkiem dla inwestorów w czasie bessy?

Ten odcinek podcastu Echa Rynku został poświęcony funduszom absolutnej stopy zwrotu. Na nasze pytania odpowiadał Krzysztof Orlik z TFI Union Investment.

Zobacz więcej

Koło Naukowe Modelowania Finansowego