Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Koło Naukowe Modelowania Finansowego

 Logo Koło Naukowe Modelowania Finansowego

 

Koło Naukowe Modelowania Finansowego działa przy Wydziale Matematyki Stosowanej Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie od roku 2002. Początkowo koło liczyło zaledwie 11 osób ze specjalności matematyka w ekonomii, finansach i ubezpieczeniach.  Na chwilę obecną zrzesza około 100 studentów.

 

Obszar działań koła obejmuje głównie tematykę matematyki finansowej, zarządzania ryzykiem, rynku kapitałowego i innych związanych w większym lub mniejszym stopniu ze światem finansów. Poprzez realizację spotkań, szkoleń i licznych projektów KNMF dąży do uzupełniania i poszerzenia wiedzy teoretycznej i praktycznej zdobytej na studiach.

 

Do najczęstszych form działalności koła można zaliczyć:

 

  • Sekcje samokształceniowe – Organizowane i prowadzone przez członków Koła cieszą się sporym zainteresowaniem , wymienić można: Sekcję Metod Aktuarialnych, Sekcję VBA, Sekcję Risk Management. Celem ich pracy jest np.  przygotowanie do egzaminów licencji finansowych. Z pomocą przychodzą firmy i organizacje, które chętnie obejmują patronat merytoryczny.
  • Spotkania z rynkiem – zaproszeni goście będący praktykami rynkowymi dzielą się podczas takich spotkań swoim doświadczeniem. Jest to świetna okazja do zadawania pytań specjalistom w swojej .
  • KKMF – W 2011 roku odbyła się pierwsza edycja Krakowskiej Konferencji Matematyki Finansowej, która okazała się wielkim sukcesem. Konferencja stała się odtąd flagowym projektem koła wpisując się na stałe w harmonogram ogólnopolskich wydarzeń studenckich tego typu.
  • Inne – Członkowie koła otrzymują regularnie na swoje skrzynki mailowe Newsletter KNMF oraz Tygodniową Pigułę Informacji Giełdowych wypuszczaną raz w tygodniu, która ma na celu podsumowanie i zebranie najważniejszych informacji napływających z rynków finansowych. Prócz tego KNMF chętnie organizuje wyjazdy integracyjne, bierze udział w konferencjach naukowych czy konkursach tematycznych.

 

Do współpracy zapraszamy każdego kto podziela nasze zainteresowania.

Więcej informacji na stronie www.knmf.agh.edu.pl i profilu facebook.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Koło Naukowe Modelowania Finansowego