Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Spółki odzieżowe od początku roku dały zarobić

© .shock - Fotolia.com

W ostatnim czasie bardzo dobrze radzą sobie spółki z branży odzieżowej. Kursy ich akcji należą do najsilniej rosnących obok spółek z branży producentów gier wideo na Newconnect.

 

Wiele spółek odzieżowych prezentuje w comiesięcznych raportach sprzedażowych poprawę dynamiki przychodów rok do roku. To z kolei wpływa pozytywnie na oczekiwania inwestorów do poprawy wyników finansowych w zbliżających się kolejnych kwartałach. Wpływ na większą realizowaną sprzedaż mają czynniki koniunkturalne takie jak spadek bezrobocia, spadek cen odzieży rok do roku (patrząc chociażby na wskaźnik inflacyjny), niskie stopy procentowe zwiększające chęć do wyższych wydatków konsumpcyjnych czy też po prostu wzrost średniego wynagrodzenia w Polsce. Poniżej przedstawiamy wykresy akcji wybranych spółek odzieżowych, które dały solidnie zarobić swoim akcjonariuszom.

 

1. Monnari Trade

Wzrost od początku roku: 44%

 

Na silnie wzrostowy trend na akcjach Monnari zwracaliśmy już uwagę znacznie wcześniej. Rajd akcji trwa od końca lutego 2013 roku, kiedy to skutecznie został przełamany opór na poziomie 1,40 zł. Roczna stopa zwrotu wynosi 96%, a dwuletnia ponad 1100%. Z punktu widzenia analizy technicznej po przebiciu trzy dni temu maksimów na poziomie 14 zł, kurs akcji ma otwartą drogę do kolejnych wzrostów. Istotnym wsparciem pozostaje linia trendu wzrostowego na poziomie około 10.80 zł.

 Monnari Trade S.A. - Analiza Techniczna

Źródło: Stooq.pl

 

2. Redan

Wzrost od początku roku: 65%

 

Akcje Redanu zanotowały silny ruch wzrostowy w ciągu ostatnich czterech dni. Ze spółki w tym czasie nie napłynęły żadne informacje fundamentalne. Gazeta Giełdy „Parkiet” informowała, że bodźcem do zwyżek mogła być rekomendacja jednego z domów maklerskich, która nie jest wciąż dostępna na szerokim rynku. Od końca 2012 roku na wykresie akcji Redanu ukształtował się trend wzrostowy. Ponad rok silnym oporem była strefa 2,65-2,75 zł, która została przebita i obecnie stanowi wsparcie. Wzrosty z ostatnich dni poparte dużym wolumenem obrotu otwierają drogę do dalszych zwyżek. Pierwszych oporów należy doszukiwać się na wykresie na poziomie około 4 zł, a następnie 5,50 zł.

 

Redan S.A. - Analiza Techniczna 

Źródło: Stooq.pl

 

3. Vistula Group

Wzrost od początku roku: 22%

 

Z początkiem obecnego roku doszło na wykresie akcji Vistuli do wyłamania górą z trójkąta. Zwracaliśmy na ten ważny moment sygnału kupna w tym miejscu. Kurs walorów był „uwięziony” w tej formacji ponad rok, więc i ruch po wyjściu z niej według teorii analizy technicznej powinien być dynamiczny. Zasięg wzrostu wynikający z formacji to 2,70 zł. Oporem pozostaje też poziom 2,40 zł, jako maksimum z listopada 2013 roku. W ostatnim tygodniu kurs pokonał lokalny opór na poziomie 2,10 zł, na którym zatrzymał się ruch po wyjściu z trójkąta. Negatywnym sygnałem będzie spadek poniżej okrągłych 2 zł oraz powrót do wyłamanej formacji trójkąta.

 

Vistula Group S.A. - Analiza TechnicznaŹródło: Stooq.pl

 

Pełna treść artykułu dostępna za darmo po zalogowaniu się.

Zaloguj się Zarejestruj się

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Spółki odzieżowe od początku roku dały zarobić