Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Aduma, Ecotech i Kampa publikują spóźnione raporty kwartalne - zmiany na Liście ostrzeżeń SII

© vector_master - Fotolia.com

W dniu 20 lutego 2015 roku Spółki Ecotech, Aduma i Kampa opublikowały wymagane raporty kwartalne. W konsekwencji firma Ecotech została wykreślona z Listy ostrzeżeń SII. Dwaj pozostali emitenci widnieją na niej jednak nadal, choć liczba aktualnie spełnianych przez nich kryteriów kwalifikacji spadła do jednego.

 

Spółki Ecotech, Aduma i Kampa wpisane zostały na Listę ostrzeżeń SII już na początku jej istnienia, tj. 18 lutego 2015 roku. Wszyscy trzej emitenci nie przekazali do dnia 16 lutego wymaganego raportu okresowego za ostatni kwartał ubiegłego roku. Ponadto Aduma i Kampa widnieją na Liście ostrzeżeń SII z jeszcze jednego powodu - pierwsza z nich znajduje się w upadłości likwidacyjnej, a druga do tej pory nie zwołała jeszcze zwyczajnego walnego zgromadzenia w związku z rokiem obrotowym zakończonym 31 grudnia 2013 roku.

 

Wspomniane wyżej spółki opublikowały wymagany raport okresowy za ostatni kwartał 2014 roku w dniu 20 lutego 2015 roku. W konsekwencji Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych podjęło decyzję o wykreśleniu z Listy ostrzeżeń SII firmy Ecotech. W przypadku Adumy i Kampy liczba kryteriów kwalifikacji została natomiast zredukowana o brak wymaganego raportu śródrocznego i spadła do jednego - tj. odpowiednio "Upadłość likwidacyjna" i "Brak ZWZ".

 

Lista ostrzeżeń SII publikowana jest od dnia 19 lutego 2015 r. Lista jest autorskim projektem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Opiera się na dziewięciu kluczowych kryteriach stanowiących podstawę dokonania wpisu. Lista jest na bieżąco aktualizowana i publikowana na stronie Stowarzyszenia. Adresowana jest do wszystkich uczestników rynku kapitałowego, w tym w szczególności do akcjonariuszy spółek publicznych i inwestorów planujących inwestycje na rynku giełdowym. Wpisy dokonywane na liście mają za zadanie z jednej strony ułatwić procesy analityczne inwestorom, a z drugiej mają za zadanie ułatwić selekcję tych spółek, które obarczone są większym ryzykiem, w tym także ryzykiem, które może implikować zawieszenie bądź też nawet wykluczenie danej spółki z obrotu giełdowego.

 

Zasady kwalifikacji spółek na listę ostrzeżeń SII oraz aktualne wpisy śledzić można na stronie: www.sii.org.pl/listaostrzezen.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Aduma, Ecotech i Kampa publikują spóźnione raporty kwartalne - zmiany na Liście ostrzeżeń SII