Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Odpisy obciążą wynik Tauronu za IV kwartał 2014 roku

Źródło: www.tauron-pe.pl

Tauron komunikatem bieżącym poinformował, że zdarzenia jednorazowe o charakterze niepieniężnym mogą zwiększyć koszty IV kwartału 2014 roku i wpłynąć na wynik finansowy tego okresu.

 

Chodzi o saldo rezerw i odpisów aktualizujących wartość aktywów w łącznej kwocie około 150 mln zł. Spółka w komunikacie bieżącym w następujący sposób przedstawia zwiększenie rezerw:


„Główną przyczyną zwiększenia rezerw na świadczenia pracownicze jest spadek rynkowych stóp procentowych, w konsekwencji czego Spółka zdecydowała o obniżeniu stopy dyskonta. Kwota zysków i strat aktuarialnych dotycząca nagród jubileuszowych w wysokości ok. 114 mln zł pomniejszy wynik finansowy Grupy TAURON za IV kwartał 2014 r., natomiast kwota ok. 322 mln zł zostanie odniesiona w pozycję "pozostałe całkowite dochody", nie wpływając na wynik finansowy Grupy."

 

Spółka podkreśliła też, że skonsolidowane sprawozdanie finansowy Grupy Tauron za 2014 rok jest obecnie w trakcie weryfikacji przez biegłego rewidenta. Ostateczne dane finansowe będzie zawierał skonsolidowany roczny raport finansowy. Jego publikacja planowana jest na 12 marca 2015 roku.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Odpisy obciążą wynik Tauronu za IV kwartał 2014 roku