Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Przełomowa transakcja Groclinu zmieni oblicze spółki

© barelko.com - Fotolia.com

Zarząd Groclin S.A. poinformował, że w dniu 12 lutego 2015 r. zawarł umowę sprzedaży aktywów za cenę 50 mln euro. Jest to wartość majątku wolna od długu. Przewidywane zamknięcie transakcji ma nastąpić w drugim kwartale 2015 roku.

 

Ostateczny termin strony wyznaczyły na 12 listopad tego roku.Nabywcą jest podmiot kontrolowany przez finlandzką firmę PKC Group PLC. W komunikacie bieżącym spółka określiła jaki majątek jest przedmiotem transakcji oraz z jakich kroków będzie składał się proces sprzedaży:


„Sprzedaż jednostki biznesowej Wiring & Controls obejmuje także spółkę zależną KABEL-TECHNIK-POLSKA Spółka z o.o. z siedzibą w Czaplinku (KRS 000192681) ("KTP"). Po zawarciu Umowy, Emitent przeniesie na KTP zorganizowaną części przedsiębiorstwa związaną z produkcją wiązek elektrycznych produkowanych w fabryce w Grodzisku Wielkopolskim, a następnie wniesie udziały w KTP jako wkład niepieniężny do spółki zależnej od Emitenta z siedzibą w Luksemburgu ("LUX") oraz sprzeda udziały w LUX na rzecz PKC.”

 


Po przeprowadzeniu transakcji podstawowym przedmiotem działalności Groclin S.A. pozostanie biznes poszyciowy. Spółka zaznacza, że pozyskane środki pozwolą na znaczące zredukowanie zadłużenia oraz na doinwestowanie biznesu poszyciowego. Aktualna strategia spółki zakłada w tym segmencie koncentracje na dostarczaniu nowatorskich rozwiązań dla kontrahentów w tym przemysłu motoryzacyjnego. Na koniec września 2014 r. suma zobowiązań odsetkowych Groclinu wynosiła 205,3 mln zł. 

 

Inwestorzy pozytywnie zareagowali na tę informację. Kurs akcji Groclinu otworzył się luką wzrostową wychodząc górą z rocznego kanału spadkowego. W ostatnich 12 miesiącach wartość jednej akcji spadła z poziomu 35 zł do nawet 9 zł. Ostatnie tygodnie to również znacznie zwiększony wolumen obrotu. Z punktu widzenia analizy technicznej wygenerował się sygnał kupna. Wsparciem pozostaje górna granica kanału spadkowego, która obecnie przebiega na poziomie około 13 zł.

 

Groclin S.A. - Analiza Techniczna

Źródło: Stooq.pl

 

Źródło: Groclin S.A.

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Przełomowa transakcja Groclinu zmieni oblicze spółki
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie