Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

SII wesprze akcjonariuszy PMI

© Les Cunliffe - Fotolia.com

W ciągu ostatnich kilku miesięcy do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych z prośbą o wsparcie zwróciło się wielu akcjonariuszy Precious Metals Investments S.A. (PMI) wskazując na potencjalne nieprawidłowości związane z publicznym obrotem akcjami PMI jak też w samej spółce.


SII przeprowadziło analizę otrzymywanych zgłoszeń. Dodatkowo analizie poddany został okres działalności spółki od debiutu na Newconnect do dnia wycofania jej akcji z alternatywnego systemu obrotu. W ocenie SII istnieją uzasadnione podejrzenia, że mogło dojść w tym przypadku do popełnienia kilku przestępstw zarówno na szkodę spółki jak i akcjonariuszy, a także przeciwko bezpieczeństwu obrotu instrumentami finansowymi.

 

W związku z powyższym, w zależności od finalnego zainteresowania takimi działaniami, SII gotowe jest przygotować na rzecz osób które czują się w tej sprawie pokrzywdzone, zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Akcjonariusze PMI zainteresowani inicjatywą SII oraz pragnący uzyskać więcej informacji na ten temat proszone są o kontakt pod adresem e-mail sprawapmi@sii.org.pl.

 

Z uwagi na dobro prowadzonych prac szczegółowe informacje i propozycje SII będą przekazywane osobom zainteresowanym w bezpośredniej komunikacji mailowej.

Jednocześnie osoby, które dysponują ewentualnymi dowodami, czy informacjami o naruszeniu przepisów prawa w przedmiotowym temacie zachecamy do przekazania takich informacji na adres e-mail: sprawapmi@sii.org.pl.

 

Zobacz również:

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, zgodnie z § 28 ust. 2 Statutu Stowarzyszenia, zawiadamia że na podstawie § 26 ust. 1 Statutu, zwołuje na dzień 20 czerwca 2018 r. na godzinę 9:30 Zwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się we Wrocławiu.

Zobacz więcej

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

Inwestorzy mieli wczoraj (tj. 16 maja) okazję przepytać Jacka Kościelniaka, Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Energi. W centrum zainteresowania inwestorów znalazły się wyniki finansowe, inwestycje, głównie w Ostrołękę C, a także wycena giełdowa spółki.

Zobacz więcej

SII wesprze akcjonariuszy PMI
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie