Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Alior Bank – przejęcie Meritum Bank coraz bliżej

© Gajus - Fotolia.com

Dnia 25 września 2014 roku Alior poinformował o rozpoczęciu negocjacji zakupu 100% pakietu akcji Meritum Bank. We wczorajszym komunikacie (10.02.2014) Alior Bank poinformował, że KNF wyraził zgodę na przejęcie. Tym samym ostatnim krokiem przed finalizacją transakcji jest rejestracja zmian w statucie Aliora.

 

Zgodę na przejęcie wydał także UOKiK, stwierdzając, że nie przyczyni się ono do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku. Zgodnie z zamierzeniami prezesa Alior Banku, Wojciecha Sobieraja, fuzja prawna może nastąpić już w I kwartale 2015 roku, a fuzja operacyjna powinna potrwać od 6 do 9 miesięcy.

 

Z kolei w innej sprawie UOKiK nałożył na Alior Bank ponad 3,3 mln zł kary na skutek zmian w regulaminie banku odnośnie lokat w walutach obcych. Postępowanie było prowadzone od września 2014 roku. Alior Bank wprowadził jednostronnie zmiany w trakcie trwania umów, wycofując możliwość wypłaty środków z lokaty w walucie, w której ta lokata była prowadzona. Taka zmiana jest dozwolona jedynie za zgodą obu stron. Ponadto UOKiK zakwestionował sposób w jaki bank poinformował klientów o wprowadzonej zmianie.

 

Cały czas pozostaje otwarta kwestia sprzedaży pakietu akcji posiadanego przez Carlo Tassarę. Francuski udziałowiec posiada obecnie przez podmiot zależny 26,18% akcji Alior Banku. Zgodnie z aktualnymi postanowieniami z KNF, musi ona sprzedać posiadane udziały do końca czerwca 2016 roku. Agencja Bloomberg uzyskała nieoficjalne informacje o zainteresowaniu Leszka Czarneckiego odkupieniem udziałów Tassary. Zakup pakietu akcji rozważa również Societe Generale.

 

Źródło: Alior, UOKiK

Zobacz również:

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

IV edycja Zimowych Igrzysk Rynku Kapitałowego odbędzie się w dniach 9-11 marca 2018 r. na terenie jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej.

Zobacz więcej

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

W dniu 1 grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Robyg SA („Robyg”), jednego z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

Zobacz więcej

Alior Bank – przejęcie Meritum Bank coraz bliżej