Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Alior Bank – przejęcie Meritum Bank coraz bliżej

© Gajus - Fotolia.com

Dnia 25 września 2014 roku Alior poinformował o rozpoczęciu negocjacji zakupu 100% pakietu akcji Meritum Bank. We wczorajszym komunikacie (10.02.2014) Alior Bank poinformował, że KNF wyraził zgodę na przejęcie. Tym samym ostatnim krokiem przed finalizacją transakcji jest rejestracja zmian w statucie Aliora.

 

Zgodę na przejęcie wydał także UOKiK, stwierdzając, że nie przyczyni się ono do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku. Zgodnie z zamierzeniami prezesa Alior Banku, Wojciecha Sobieraja, fuzja prawna może nastąpić już w I kwartale 2015 roku, a fuzja operacyjna powinna potrwać od 6 do 9 miesięcy.

 

Z kolei w innej sprawie UOKiK nałożył na Alior Bank ponad 3,3 mln zł kary na skutek zmian w regulaminie banku odnośnie lokat w walutach obcych. Postępowanie było prowadzone od września 2014 roku. Alior Bank wprowadził jednostronnie zmiany w trakcie trwania umów, wycofując możliwość wypłaty środków z lokaty w walucie, w której ta lokata była prowadzona. Taka zmiana jest dozwolona jedynie za zgodą obu stron. Ponadto UOKiK zakwestionował sposób w jaki bank poinformował klientów o wprowadzonej zmianie.

 

Cały czas pozostaje otwarta kwestia sprzedaży pakietu akcji posiadanego przez Carlo Tassarę. Francuski udziałowiec posiada obecnie przez podmiot zależny 26,18% akcji Alior Banku. Zgodnie z aktualnymi postanowieniami z KNF, musi ona sprzedać posiadane udziały do końca czerwca 2016 roku. Agencja Bloomberg uzyskała nieoficjalne informacje o zainteresowaniu Leszka Czarneckiego odkupieniem udziałów Tassary. Zakup pakietu akcji rozważa również Societe Generale.

 

Źródło: Alior, UOKiK

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

Spółka pochwaliła się poprawą wyników finansowych w III kw. 2017 roku. Na poziomie zysku EBITDA wszystkie segmenty działalności wykazały dodatnią kontrybucję.

Zobacz więcej

Alior Bank – przejęcie Meritum Bank coraz bliżej