Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Alior Bank – przejęcie Meritum Bank coraz bliżej

© Gajus - Fotolia.com

Dnia 25 września 2014 roku Alior poinformował o rozpoczęciu negocjacji zakupu 100% pakietu akcji Meritum Bank. We wczorajszym komunikacie (10.02.2014) Alior Bank poinformował, że KNF wyraził zgodę na przejęcie. Tym samym ostatnim krokiem przed finalizacją transakcji jest rejestracja zmian w statucie Aliora.

 

Zgodę na przejęcie wydał także UOKiK, stwierdzając, że nie przyczyni się ono do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku. Zgodnie z zamierzeniami prezesa Alior Banku, Wojciecha Sobieraja, fuzja prawna może nastąpić już w I kwartale 2015 roku, a fuzja operacyjna powinna potrwać od 6 do 9 miesięcy.

 

Z kolei w innej sprawie UOKiK nałożył na Alior Bank ponad 3,3 mln zł kary na skutek zmian w regulaminie banku odnośnie lokat w walutach obcych. Postępowanie było prowadzone od września 2014 roku. Alior Bank wprowadził jednostronnie zmiany w trakcie trwania umów, wycofując możliwość wypłaty środków z lokaty w walucie, w której ta lokata była prowadzona. Taka zmiana jest dozwolona jedynie za zgodą obu stron. Ponadto UOKiK zakwestionował sposób w jaki bank poinformował klientów o wprowadzonej zmianie.

 

Cały czas pozostaje otwarta kwestia sprzedaży pakietu akcji posiadanego przez Carlo Tassarę. Francuski udziałowiec posiada obecnie przez podmiot zależny 26,18% akcji Alior Banku. Zgodnie z aktualnymi postanowieniami z KNF, musi ona sprzedać posiadane udziały do końca czerwca 2016 roku. Agencja Bloomberg uzyskała nieoficjalne informacje o zainteresowaniu Leszka Czarneckiego odkupieniem udziałów Tassary. Zakup pakietu akcji rozważa również Societe Generale.

 

Źródło: Alior, UOKiK

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Alior Bank – przejęcie Meritum Bank coraz bliżej
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie