Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wysyp świeżych rekomendacji dla 9 spółek

© Coloures-pic - Fotolia.com

Przedstawiamy najnwosze rekomendacje instytucji finansowych dla 9 spółek.

Akcje PKP Cargo otrzymały uaktualnienie ceny docelowej na poziomie 104 zł od analityków Societe Generale. Wcześniejsza cena docelowa wynosiła 97 zł. Zalecenie inwestycyjne brzmi nadal „kupuj”. Na otwarciu dzisiejszej sesji (09.02.2015) akcje polskiego przewoźnika kolejowego były notowane po 89 zł. W ostatnim czasie z PKP Cargo napłynęło kilka istotnych fundamentalnych informacji. Do nich z pewnością należy zaliczyć dużą akwizycję na rynku europejskim, jakim było nabycie 80% udziałów w firmie Advanced World Transport - drugim co do wielkości przewoźniku towarowym w Czechach, który funkcjonuje również w krajach Europy Środkowej i Południowej. Kwota transakcji opiewała na 103,2 mln euro. PKP Cargo poinformowało też o zawarciu wstępnego porozumienia objęcia 49% udziałów w Pol-Miedź Trans (należącej wcześniej w 100% do KGHM), która posiada obecnie około 2,4% udziału w rynku przewozów regionalnych w Polsce. PKP Cargo realizuje też program dobrowolnych odejść. W ramach niego z firmy ma odejść 3041 obecnych pracowników, a koszt programu wyniesie 266 mln zł.

 

DM BOŚ wydał trzy rekomendacje dla przedstawicieli branży chemicznej. Jedna akcja Grupy Azoty została wyceniona przez ekspertów na 59 zł, a wydane zalecenie brzmi „ sprzedaj”. Na otwarciu dzisiejszej sesji, kurs rynkowy wynosił 71,05 zł. Wartości jednej akcji Zakładów Azotowych Puławy została wyznaczona na poziomie 195,60 zł wraz z zaleceniem „kupuj”. Na otwarciu rynek wyceniał te akcje na 143 zł. Oznacza to różnicę 36,8%. Z kolei akcję Polic DM BOŚ wycenił na 19,5 zł, co oznacza podwyższenie tej wartości z wcześniejszego poziomu 17,1 zł. Rekomendacja została podwyższona do „trzymaj” ze „sprzedaj”.

 

Pełna treść artykułu dostępna za darmo po zalogowaniu się.

Zaloguj się Zarejestruj się

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Wysyp świeżych rekomendacji dla 9 spółek
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie