Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wysyp świeżych rekomendacji dla 9 spółek

© Coloures-pic - Fotolia.com

Przedstawiamy najnwosze rekomendacje instytucji finansowych dla 9 spółek.

Akcje PKP Cargo otrzymały uaktualnienie ceny docelowej na poziomie 104 zł od analityków Societe Generale. Wcześniejsza cena docelowa wynosiła 97 zł. Zalecenie inwestycyjne brzmi nadal „kupuj”. Na otwarciu dzisiejszej sesji (09.02.2015) akcje polskiego przewoźnika kolejowego były notowane po 89 zł. W ostatnim czasie z PKP Cargo napłynęło kilka istotnych fundamentalnych informacji. Do nich z pewnością należy zaliczyć dużą akwizycję na rynku europejskim, jakim było nabycie 80% udziałów w firmie Advanced World Transport - drugim co do wielkości przewoźniku towarowym w Czechach, który funkcjonuje również w krajach Europy Środkowej i Południowej. Kwota transakcji opiewała na 103,2 mln euro. PKP Cargo poinformowało też o zawarciu wstępnego porozumienia objęcia 49% udziałów w Pol-Miedź Trans (należącej wcześniej w 100% do KGHM), która posiada obecnie około 2,4% udziału w rynku przewozów regionalnych w Polsce. PKP Cargo realizuje też program dobrowolnych odejść. W ramach niego z firmy ma odejść 3041 obecnych pracowników, a koszt programu wyniesie 266 mln zł.

 

DM BOŚ wydał trzy rekomendacje dla przedstawicieli branży chemicznej. Jedna akcja Grupy Azoty została wyceniona przez ekspertów na 59 zł, a wydane zalecenie brzmi „ sprzedaj”. Na otwarciu dzisiejszej sesji, kurs rynkowy wynosił 71,05 zł. Wartości jednej akcji Zakładów Azotowych Puławy została wyznaczona na poziomie 195,60 zł wraz z zaleceniem „kupuj”. Na otwarciu rynek wyceniał te akcje na 143 zł. Oznacza to różnicę 36,8%. Z kolei akcję Polic DM BOŚ wycenił na 19,5 zł, co oznacza podwyższenie tej wartości z wcześniejszego poziomu 17,1 zł. Rekomendacja została podwyższona do „trzymaj” ze „sprzedaj”.

 

Pełna treść artykułu dostępna za darmo po zalogowaniu się.

Zaloguj się Zarejestruj się

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Wysyp świeżych rekomendacji dla 9 spółek