Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Dawne Cinema City zniknie z giełdy? Wezwanie po 40 zł?

© Denis Aglichev - Fotolia.com

Rada Dyrektorów Global City Holdings powołała 14 stycznia 2015 roku Komitet Specjalny, którego celem było rozpoznanie, rozwijanie, ocena i analiza, a także dokonanie rekomendacji w zakresie przyszłej strategii spółki. Komitet Specjalny uznał, że najlepszą opcją jest wycofanie spółki z giełdy i skup akcji po 40 zł za akcję.

 

W komunikacie spółki poinformowano, że utrzymanie notowań na GPW jest mniej atrakcyjne niż w czasie debiutu w 2006 roku ze względu na mniejszą skalę inwestycji OFE po zmianach w 2014 roku. Ponadto uznano, że w związku z połączeniem spółki z Cineworld, podmiot wymaga innego podejścia zarządczego, a realizacja strategii segmentu rozrywki w dłuższym terminie będzie lepiej realizowana przez podmiot prywatny. Roczny koszt związany z notowaniem spółki na GPW oszacowano na 1 mln euro. Główny akcjonariusz Global City Holdings, I.T. International Theatres Ltd. Posiadający 54,8% wyemitowanych akcji poinformował, że poparłby wycofanie spółki z giełdy.

 

Zgodnie z wstępnym harmonogramem spółka może zostać wycofana z obrotu już w maju bieżącego roku. Rada Dyrektorów rekomenduje możliwie jak najszybsze wycofanie spółki z giełdy. Global City Holdings ogłosiło zwołanie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia na dzień 20 marca 2015 roku, na którym przedyskutowana zostanie decyzja Rady. Zaraz po ZWZ mógłby zostać złożony wniosek wezwania do sprzedaży akcji do KNF. Okres zapisów na akcje mógłby rozpocząć się 24 kwietnia 2015 roku.

 

Komitet Specjalny rozważał pięć podstawowych opcji:

  • pozostawienie obecnego stanu,
  • przejęcie przez osobę trzecią,
  • znalezienie inwestora,
  • podział spółki lub sprzedaż części aktywów spółki,
  • wycofanie z giełdy i oferta skupu akcji przez spółkę.

 

Znaczący akcjonariusze spółki na dzień 7 stycznia 2015 roku to: ITIT (53,89%), AVIVA OFE Aviva BZ WBK (6,82%), ING PTE SA (5,23%) oraz Nordea OFE (5,06%).

 

Na początku dzisiejszej sesji (9.02.2015) kurs akcji spadł do 41,52 zł, jednak już o 9:30 notowania wróciły w okolice otwarcia przy cenie 42,50 zł. W relacji do poprzedniej sesji kurs akcji traci około 1,1%.

 

Global City Holdings wykres

Źródło: atskaner.pl

 

Źródło: Global City Holdings

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Dawne Cinema City zniknie z giełdy? Wezwanie po 40 zł?
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie