Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Akcje czterech banków z największym udziałem kredytów we frankach nadal tracą

© Pefkos - Fotolia.com

Przedstawiamy analizę techniczną akcji czterech banków, które najbardziej ucierpiały na zawirowaniach wokół kredytów „frankowych”.

 

Jest to aktualizacja artykułu, który przedstawiliśmy 20 stycznia 2015 roku. Potwierdziły się ówczesne sygnały analizy technicznej, które wskazywały przewagę podaży. We wszystkich prezentowanych przypadkach mamy do czynienia już z ustabilizowanymi spadkami. Za przewagą niedźwiedzi mogą świadczyć również argumenty fundamentalne. Wciąż nie wiadomo, co może wdrożyć nadzorca rynku lub inne organy państwowe. Pomysłów przed wyborami na pomoc dla "frankowiczów" jest wiele, a realizacja prezentowanych w mediach wariantów będzie praktycznie oznaczała poniesienie dodatkowych kosztów przez banki. Nie wiadomo jeszcze jaka będzie ich skala. A inwestorzy nie lubią niepewności. Sektor bankowy idąc na ustępstwa i tak już zrezygnował z części dochodów, które odnosił z kredytów w szwajcarskiej walucie. Chodzi tutaj o znaczące zmniejszenie spreadów na wymianie walut oraz wzięcie pod uwagę ujemnej stopy LIBOR. Banki prezentowane poniżej należą do podmiotów o największym udziale właśnie kredytów we frankach w strukturze wszystkich kredytów hipotecznych.

 

PKO BP

 

Dolne ograniczenie kanału spadkowego zadziałało. Kurs akcji odbił się od poziomu 32,50 zł. Korekcyjne odbicie po ponad 10% spadku osiągnęło maksymalny poziom 34,50 zł i nie zdołało wyjść ponad poziom wcześniejszych dołków (w strefie 34,50-35 zł). Na trwających spadkach wciąż utrzymuje się ponadprzeciętny wolumen. Kluczowym oporem jest dolna linia kanału, która schodzi coraz niżej i obecnie przebiega na poziomie 32 zł. Jej przełamanie wygeneruje sygnał przyspieszenia fali spadkowej. Aby można było powiedzieć o zamazaniu spadkowych scenariuszy, kurs akcji PKO BP musiałby wyjść górą z kanału, czyli obecnie przebić poziom 38 zł.

 

PKO BP - Analiza Techniczna

Źrodło: Stooq.pl

 

BZ WBK

 

W poprzednim wpisie kurs akcji BZ WBK utrzymywał się jeszcze ponad dolnym ograniczeniem konsolidacji, która trwała blisko 15 miesięcy. Niestety dla grających na wzrosty, kurs przebił w dół poziom 345 zł, który zamienił się teraz w silny opór. Intraday-owe minimum obecnie wynosi 320,3 zł. Powoli kształtuje się kanał spadkowy zaznaczony na poniższym wykresie. Jak widać dobrą oznaką zmiany trendu było przełamanie linii trendu wzrostowego na poziomie 380 zł.

 

BZ WBK - Analiza Techniczna

 Źrodło: Stooq.pl

 

Pełna treść artykułu dostępna za darmo po zalogowaniu się.

Zaloguj się Zarejestruj się

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Akcje czterech banków z największym udziałem kredytów we frankach nadal tracą
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie