Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Akcje JSW rosną jak szalone mimo trwającego strajku załogi

www.jsw.pl

Kurs akcji JSW przełamał z impetem krótkoterminową linię trendu spadkowego i pnie się dalej do góry.

 

Na wykresie akcji można również dostrzec odwróconą formację RGR – formację określaną jako zwiastun odwrócenia trendu. Wzrosty na walorach JSW obserwowane są w okresie ostatnich 5 sesji. Tylko dzisiaj o godzinie 12:30 kurs rośnie o 14%, a po 5 dniach jest to około 35%. Ostatnie informacje dochodzące ze spółki nie są optymistyczne. Nadal trwa akcja protestacyjna górników zatrudnionych we wszystkich kopalniach JSW, a wczoraj doszło nawet do starć z policją przed siedzibą firmy w Jastrzębiu Zdrój. Szacunki spółki wskazują na ubytek 30 mln zł przychodów za każdy jeden dzień braku produkcji. Dodatkowo głębokie zaniepokojenie wyraża też jeden z głównych odbiorców - ArcelorMittal Poland, któremu brak dostaw może wyrządzić szkody w 9 bateriach koksowniczych pracujących w dwóch zakładach produkcyjnych. Spółka ta już poszukuje alternatywnych dostawców surowca.

 

Z punktu analizy technicznej najbliższym oporem jest poziom okrągłych 30 zł, który wcześniej stanowił poziom wsparcia. Następnym testem dla wzrostów będzie druga linia trendu spadkowego, która przebiega obecnie w okolicy 33,50 zł. Wsparciem pozostaje przełamana linia trendu na poziomie 20,50 zł.

 

JSW - Analiza Techniczna

Źródło: Stooq.pl

 

Komentarz Rafała Irzyńskiego, Głównego analityka SII:

 

Rafał Irzyński - Głowny Analityk SII

Najwyraźniej większość inwestorów postanowiło zagrać kontrariańsko wobec doniesień fundamentalnych. Poziom złych informacji mógł już być zdyskontowany wcześniej przez część inwestorów w kursie akcji, a teraz próbują oni grać pod przyszłe pozytywne informacje. Takimi mogłoby być wdrożenie programu oszczędności określanego przez prezesa Zagórowskiego w ostatnim wywiadzie nawet na 2 mld zł. Kwota ta według mojej opinii wydaje się zbyt optymistyczna do osiągnięcia, ale już oszczędności na poziomie kilkuset milionów złotych byłyby korzystne dla kondycji spółki. Potencjalnie pozytywną informacją może być zakończenie strajków i powrót do normalnej produkcji spółki.  Do wzrostów na akcjach od dwóch dni mogli również dołączyć się inwestorzy kierujący się analizą techniczną. Na wykresie doszło bowiem do przełamania krótkoterminowej linii trendu spadkowego.

 

Więcej:

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

Akcje JSW rosną jak szalone mimo trwającego strajku załogi