Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Akcje JSW rosną jak szalone mimo trwającego strajku załogi

www.jsw.pl

Kurs akcji JSW przełamał z impetem krótkoterminową linię trendu spadkowego i pnie się dalej do góry.

 

Na wykresie akcji można również dostrzec odwróconą formację RGR – formację określaną jako zwiastun odwrócenia trendu. Wzrosty na walorach JSW obserwowane są w okresie ostatnich 5 sesji. Tylko dzisiaj o godzinie 12:30 kurs rośnie o 14%, a po 5 dniach jest to około 35%. Ostatnie informacje dochodzące ze spółki nie są optymistyczne. Nadal trwa akcja protestacyjna górników zatrudnionych we wszystkich kopalniach JSW, a wczoraj doszło nawet do starć z policją przed siedzibą firmy w Jastrzębiu Zdrój. Szacunki spółki wskazują na ubytek 30 mln zł przychodów za każdy jeden dzień braku produkcji. Dodatkowo głębokie zaniepokojenie wyraża też jeden z głównych odbiorców - ArcelorMittal Poland, któremu brak dostaw może wyrządzić szkody w 9 bateriach koksowniczych pracujących w dwóch zakładach produkcyjnych. Spółka ta już poszukuje alternatywnych dostawców surowca.

 

Z punktu analizy technicznej najbliższym oporem jest poziom okrągłych 30 zł, który wcześniej stanowił poziom wsparcia. Następnym testem dla wzrostów będzie druga linia trendu spadkowego, która przebiega obecnie w okolicy 33,50 zł. Wsparciem pozostaje przełamana linia trendu na poziomie 20,50 zł.

 

JSW - Analiza Techniczna

Źródło: Stooq.pl

 

Komentarz Rafała Irzyńskiego, Głównego analityka SII:

 

Rafał Irzyński - Głowny Analityk SII

Najwyraźniej większość inwestorów postanowiło zagrać kontrariańsko wobec doniesień fundamentalnych. Poziom złych informacji mógł już być zdyskontowany wcześniej przez część inwestorów w kursie akcji, a teraz próbują oni grać pod przyszłe pozytywne informacje. Takimi mogłoby być wdrożenie programu oszczędności określanego przez prezesa Zagórowskiego w ostatnim wywiadzie nawet na 2 mld zł. Kwota ta według mojej opinii wydaje się zbyt optymistyczna do osiągnięcia, ale już oszczędności na poziomie kilkuset milionów złotych byłyby korzystne dla kondycji spółki. Potencjalnie pozytywną informacją może być zakończenie strajków i powrót do normalnej produkcji spółki.  Do wzrostów na akcjach od dwóch dni mogli również dołączyć się inwestorzy kierujący się analizą techniczną. Na wykresie doszło bowiem do przełamania krótkoterminowej linii trendu spadkowego.

 

Więcej:

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

25.04.2018, Newsroom

Rowery miejskie w kolejnych miastach. Nextbike Polska zapowiada ekspansję

25.04.2018, Newsroom

Rowery miejskie w kolejnych miastach. Nextbike Polska zapowiada ekspansję

Firma rozpoczęła również ekspansję zagraniczną. W ubiegłym roku podpisała pierwszy zagraniczny kontrakt z fińskim Turku.

Zobacz więcej

Akcje JSW rosną jak szalone mimo trwającego strajku załogi
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie