Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kredyt Inkaso obejmie portfel wierzytelności o wartości 2 mld zł

© sumire8 - Fotolia.com

Kredyt Inkaso podał do publicznej wiadomości informację o zawarciu umowy koinwestycyjnej z getBack i SHCO. Celem współpracy jest objęcie portfela wierzytelności od Getin Noble o łącznej wartości nominalnej około 2 mld zł.

 

Umowa została zawarta 12 grudnia 2014 roku przez spółkę zależną od Kredyt Inkaso, Kredyt Inkaso Portfolio Investmets, a upubliczniona została 3 lutego 2015 roku w raporcie bieżącym Kredyt Inkaso. Zakupiony portfel wierzytelności zostanie podzielony na dwa pakiety A i B. Obejmie go fundusz zarządzany przez Altus TFI – Omega Wierzytelności Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty.

 

Spółka zależna Kredyt Inkaso zobowiązała się do objęcia certyfikatów inwestycyjnych NS FIZ o wartości 32,7 mln zł. Spółka częściowo je opłaciła do kwoty 17,67 mln zł. Nabyty portfel wierzytelności zostanie podzielony pomiędzy dwóch zarządzających, getBack i Kredyt Inkaso, w taki sposób, aby wartość nominalna tych portfeli nie różniła się między sobą o więcej niż o 10%.

 

W ostatnim czasie Kredyt Inkaso rozpoczął również współpracę z  Portfolio Recovery Associates,  jedną z czołowych spółek z sektora obrotu wierzytelnościami w Ameryce. Kredyt Inkaso współfinansowało już zakup portfeli na rynku krajowym w ciągu ostatnich tygodni i jest jednym z dwóch podmiotów serwisujących te portfele. Na tych inwestycjach spółka realizuje wyższe marże niż w przypadku inkasa, szacunkowo o 1-3%.

 

Źródło: Kredyt Inkaso

 

Więcej:

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Kredyt Inkaso obejmie portfel wierzytelności o wartości 2 mld zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie