Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Votum podnosi prognozę zysku netto o 53,8%

© hywards - Fotolia.com

VOTUM S.A. opublikowała korektę prognozy wyników finansowych na 2014 rok. Planowane przychody ze sprzedaży mają osiągnąć wartość do 73 mln zł (wzrost o 6%) , a zysk netto przypisany podmiotowi dominującemu 9,2 mln zł – o 53,8% więcej względem pierwotnej prognozy (6 mln zł).

 

Na tak istotne podwyższenie prognozy miał wpływ bardzo dobry IV kwartał ubiegłego roku. Ponadprzeciętne wyniki w tym okresie to skutek wydarzenia, które przyczyniło się do znacząco wyższego poziomu windykacji należnych świadczeń w sprawach o zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej, która nastąpiła przed 3 sierpnia 2008 roku. Było nim opublikowanie przez Sąd Najwyższy uzasadnienia dotyczącego zasadności roszczeń z tego tytułu na przełomie III i IV kwartału 2014 roku. Sąd Najwyższy potwierdził swoje wcześniejsze stanowisko uznające za bezdyskusyjny obowiązek zapłaty rekompensat za tego rodzaju krzywdy przez ubezpieczyciela w ramach ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, czego konsekwencją była zmiana polityki ubezpieczycieli i dynamiczny wzrost wypłat dla poszkodowanych w ostatnich miesiącach roku.

 

Przypomnijmy, że spółka Votum S.A. należy do największych w Europie Środkowo-Wschodniej kancelarii odszkodowawczych. Podstawową działalności firmy jest pomoc poszkodowanym w uzyskiwaniu odszkodowań, w szczególności w postępowaniach dotyczących roszczeń za szkody osobowe objęte systemem ubezpieczeń obowiązkowych.

 

W następujący sposób wyniki 2014 roku skomentował Prezes Votum S.A. Dariusz Czyż:

 

„To był nadspodziewanie dobry kwartał, w którym skumulowało się kilka czynników, co w efekcie dało wynik o ponad 50% wyższy od pierwotnie prognozowanego. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to wydarzenie jednorazowe. Zwiększający się z kwartału na kwartał wolumen spraw pozwala przypuszczać, że tendencje odnotowane w IV kwartale roku będą utrzymane w kolejnych okresach. Tym bardziej, że Spółka wciąż się rozwija, poszukując kolejnych segmentów na rynku odszkodowań, w których mogłaby zaoferować swoje usługi.”

 

Inwestorzy pozytywnie reaguje na korektę w górę prognozy finansowej. Kurs akcji jest na historycznych maksimach i atakuje obecnie okrągły poziom 10 zł. Od końca 2011 roku trwa trend wzrostowy, a wyraźna linia trendu rysuje się od października 2013 roku. Wyznaczone przez nią wsparcie przebiega obecnie na poziomie okolic 7,20 zł.

 

Votum S.A. - Analiza Techniczna

Źródło: Stooq.pl

 

Źrodło: Votum S.A.

 

 

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Votum podnosi prognozę zysku netto o 53,8%