Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Polski inwestorski internetowy hejt

© alphaspirit - Fotolia.com

Zdarza się, od czasu do czasu, że piszemy zawiadomienia do KNF-u. W różnych sprawach.

 

A to doszło gdzieś do manipulacji akcjami. A to Prezes jakiejś spółki sprzedał akcje w okresie zamkniętym tuż przed ogłoszeniem fatalnych wyników. A to gdzieś doszło do wykorzystania informacji poufnej. Lub też, tak jak w najświeższym przypadku spółki Uboat-Line z rynku NewConnect, dochodzi do sprzedaży akcji po zawyżonych cenach, ale nie normalnie w obrocie giełdowym, tylko poprzez ogłoszenie i poszukiwanie chętnych na Facebooku. Poszkodowanymi w takich sytuacjach są zawsze, często niczego nie świadomi, inwestorzy indywidualni.

Nieświadomi inwestorzy

Często niestety zdarza się tak, że orientują się oni, że stracili mnóstwo pieniędzy długie miesiące po danym wydarzeniu, wtedy gdy ich akcje są warte już kilka groszy, a spółka jest właśnie wycofywana z obrotu. Zdarza się także, że pomagamy wielu inwestorom, działamy dla dobra ogółu, a inwestorzy w ogóle nie są świadomi tego, że w danej sprawie działało SII.

W naszej opinii działamy dla dobra rynku. Nasze działania powodują w konsekwencji to, że udaje się mnóstwo inwestorów ochronić przed nieudanymi inwestycjami w spółki widmo, takimi które nigdy nie weszły do obrotu lub takimi, z których był ewidentnie majątek wyprowadzany.

 

Skala tego działania i nieprawidłowości jest w Polsce ogromna. Rocznie pomagamy tysiącom inwestorów indywidualnych.

Internetowy hejt

Z czym się natomiast spotykamy, gdy zablokujemy jakieś działania, w naszej skromnej opinii, niezgodne z prawem? Często niestety z falą internetowego hejtu. Niech za przykład posłuży ta wypowiedź, byłego już Prezesa Uboat-Line, Grzegorza Misiąga. Na przykład takiego:

 

źródło: https://www.facebook.com/pierydolefiskusa.stonoga

 

Pan Zbigniew Stonoga też nie przebierał w słowach:

 

źródło: https://www.facebook.com/pierydolefiskusa.stonoga

 

Jesteśmy trochę traktowani jako ci co przeszkadzają w robieniu wielkich światowych interesów. Według wielu wkładamy kij w szprychy, psujemy ludziom biznesy, podstawiamy nogę. Były przypadki, gdy znani w Polsce biznesmeni słali do prokuratury wnioski o delegalizację Stowarzyszenia, jak również grozili nam niekończącymi się procesami sądowymi.

 

A co się dzieje w komentarzach pod takimi jak ten, zacytowany powyżej, wpisami? Cytować się tego nie da. Jesteśmy wyzywani od najgorszych. Pod spodem kilka takich wypowiedzi w formie screenshotów, bo słowa przez palce i klawiaturę mi nie przejdą. Najczęściej też autorami takich wpisów są osoby, które kompletnie nie mają pojęcia o tym jak działa rynek kapitałowy w Polsce. Nieważne. Ważne, że SII się znowu „wpie…ło” i popsuło jakiś świetlany interes.

 

źródło: https://www.facebook.com/pierydolefiskusa.stonoga

 

źródło: https://www.facebook.com/pierydolefiskusa.stonoga

 

Szkoda tylko, że na końcu ci co formułują takie agresywne i nierzadko niezwykle obraźliwe komentarze nie muszą później odbierać telefonów od poszkodowanych akcjonariuszy, których spółki dawno poznikały z rynku, ewentualnie są dzisiaj warte kilka groszy. Zza klawiatury, wykorzystując anonimowość internetu, każdy jest mocny. Zdarza się jednak czasami tak, że ci co wcześniej byli mocni w słowach, z pokorą i podkulonym ogonem przychodzą po pewnym czasie do SII z prośbą o jakąkolwiek pomoc. Bywa i tak.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Polski inwestorski internetowy hejt
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie