Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Netia – wybicie z półrocznej konsolidacji. Szansa na dalsze wzrosty?

© Thep Urai - Fotolia.com

Kurs akcji Netii poruszał się w trendzie bocznym ograniczonym cenami 5,50 zł i 5,80 zł już od pół roku. Na poniedziałkowej sesji z dnia 26 stycznia kurs wybił się górą z kanału.

 

Jest to techniczny sygnał kupna, który zwiastuje kontynuację wzrostów zapoczątkowanych na początku 2013 roku. Aktualnie cena waha się w okolicach poziomu 6 zł. Trwałe przebicie tego poziomu będzie silnym potwierdzeniem kontynuacji wzrostów.

 

Netia analiza techniczna

Źródło: stooq.pl

 

W ostatnich miesiącach do Netii wpłynęła spora ilość gotówki. W listopadzie 2014 roku spółka otrzymała od Orange Polska 145 mln zł netto w ramach ugody pozasądowej. Spór między spółkami rozpoczął się w 2011 roku (wtedy jeszcze z TP S.A.) i dotyczył nadużywania przez Telekomunikację Polską pozycji na rynku szerokopasmowego Internetu. Z kolei 8 stycznia bieżącego roku Netia otrzymała 81,5 mln zł tytułem zwrotu podatku dochodowego od osób prawnych za rok podatkowy 2003 wraz z odsetkami . Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie wydał opinię przychylną spółce, że podatek od osób prawnych za rok 2003 wyniósł 0 zł. Wcześniej w 2010 roku spółka otrzymała negatywną opinię i musiała zapłacić podatek w wysokości 34,2 mln zł, powiększony o dodatkowe odsetki w wysokości około 25,3 mln zł.

 

W sierpniu 2014 roku przy okazji publikacji wyników za II kwartał 2014 roku, przedstawiciele spółki poinformowali, że pomimo słabszych niż prognozowane wyników i obniżeniu prognoz na cały 2014 rok, jest szansa na utrzymanie dywidendy na poziomie z 2014 roku. Dodatkowe wpływy gotówkowe mogą zostać wykorzystane między innymi na ten cel. Dywidenda w 2014 roku wyniosła 0,42 zł na akcję.

 

W 2014 roku miały miejsce zmiany w akcjonariacie spółki. Swoje zaangażowanie w Netii zwiększył inwestor Zbigniew Jakubas, który przez podmioty zależne posiada już ponad 25% udziałów w spółce.

 

Ostatnia wydana rekomendacja dla Netii zaleca kupowanie akcji spółki z ceną docelową 6,60 zł. Analitycy DM BOŚ wskazali w analizie, że zmienili szacunki swojej wyceny głównie za sprawą środków otrzymanych przez Netię od Orange w ramach ugody. Wcześniej wydali oni rekomendację w październiku 2014 roku z ceną docelową 6 zł.

 

Źródło: Netia, BOŚ

 

Więcej:

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Netia – wybicie z półrocznej konsolidacji. Szansa na dalsze wzrosty?
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie