Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

GPW będzie promować rynek terminowy

Stabilizacja notowań głównych indeksów na warszawskim parkiecie powoduje, że na zyski mogą liczyć ci, którzy dobrze wybrali spółki do portfela, lub grający na kontraktach terminowych. Niestety, niewielu inwestorów potrafi na nich zarabiać. Tym, którzy chcieliby spróbować swoich sił na tym rynku, GPW w Warszawie proponuje „jazdę próbną”.

 

Kontrakty terminowe to nie jest rynek dla początkujących – przestrzegają specjaliści. Na dodatek inwestowanie w nie wiąże się ze sporym ryzykiem.

 

 

– Kontrakty terminowe to instrumenty z dźwignią finansową, pozwalają na zarabianie zarówno wtedy, kiedy instrument bazowy rośnie, jak i wtedy, kiedy spada – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Marcin Kwaśniewski z Działu Relacji z Inwestorami i Członkami Giełdy GPW w Warszawie. – Pamiętajmy o tym, że z dźwignią finansową wiąże się jednak nie tylko zarobek, lecz także ryzyko, dlatego są to instrumenty przeznaczone dla inwestorów, którzy już znają giełdę, którzy mają pewne doświadczenie i pewien zasób wiedzy.

 

Giełdzie zależy na edukacji inwestorów. Wraz z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych, 11 biurami maklerskimi oraz Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych zorganizowała więc edukacyjny konkurs, który pozwoli zainteresowanym na bezbolesne zapoznanie się z rynkiem kontraktów terminowych.

 

– Te osoby, które jeszcze nie inwestowały, a chciałyby spróbować, tylko się boją, zapraszamy do konkursu, który właśnie trwa – informuje Marcin Kwaśniewski. – Konkurs Futures Masters przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się inwestowania właśnie w kontrakty terminowe.

 

Uczestnicy konkursu będą mieli do wyboru trzy kontrakty terminowe: kontrakt na indeks WIG20, kontrakt na indeks mWIG40 oraz parę walutową dolar-złoty. Rachunki są wirtualne, a udział w zawodach bezpłatny.

 

– Konkurs ten jest doskonałym połączeniem praktyki z teorią – podkreśla przedstawiciel GPW w Warszawie. – Pozwoli osobom, które są zainteresowane kontraktami terminowymi, spróbować swoich sił na wirtualnych rachunkach. Do dyspozycji będzie 50 tys. wirtualnych złotych, a uczestnicy będą inwestowali w interwałach tygodniowych. Czyli będzie to 5 edycji konkursu, trwających od poniedziałku do piątku i po każdej edycji zostanie wyłonionych 10 zwycięzców.

 

Źródło: Newseria 

 

Więcej: 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

21.03.2018, Newsroom

Neuca zyskała na wartości. Inwestorów przekonał nowy raport

21.03.2018, Newsroom

Neuca zyskała na wartości. Inwestorów przekonał nowy raport

Przebicie ważnego poziomu oporu było również możliwe dzięki informacjom na temat dywidendy, inwestycji oraz planów rozwojowych firmy na 2018 rok.

Zobacz więcej

GPW będzie promować rynek terminowy
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie