Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Frank odbija swoje piętno na akcjach banków. Niektóre spadają o kilkanaście procent.

© Tiberius Gracchus - Fotolia.com

Decyzja Banku Szwajcarii wpływa na ceny akcji banków notowanych na GPW. Najmocniej spadają akcje banków, które mają największą ekspozycje na udzielone kredyty we franku. Rynek obawia się potencjalnych kłopotów banków w skutek spadku relacji wartości udzielonego kredytu do jego zabezpieczenia hipotecznego. Banki mogą podjąć decyzję o konieczności dodatkowego zabezpieczenia tych kredytów od ich kredytobiorców. A ich część może nie być zdolna do spełnienia tego warunku. W takim scenariuszu część spośród 700 tys. kredytobiorców we franku może nie być zdolna do obsługi swojego zadłużenia i będzie grozić im wypowiedzenie umowy kredytowej. To z kolei może przełożyć się na potencjalne straty banków i zawiązywanie dodatkowych rezerw na zagrożone kredyty, co obniży ich wynik netto.

 

O godzinie 11:45 WIG Banki spada o 4%. Największe spadki akcji wśród banków notuje teraz: Getin Noble Bank -15%, Millennium -8%, mBank -8%, BZWBK -7,5%, PKO BP -5%, PEKAO -3,5%.

 

Konsekwencje dużych spadków akcji banków z dnia dzisiejszego będą widoczne na wykresach kursów i płynących z nich sygnałów analizy technicznej. Wcześniej nie napawały one też optymizmem o czym szerzej pisaliśmy w tym miejscu.

 

Czytaj więcej o krachu na CHFPLN.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Frank odbija swoje piętno na akcjach banków. Niektóre spadają o kilkanaście procent.
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie