Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

CI Games chwali się wysoką sprzedażą. Czy to wystarczy by akcje wyszły z trendu spadkowego?

lordsofthefallen.com

CI Games krótko po zakończeniu roku kalendarzowego podał wstępne dane finansowe osiągnięte w całym 2014 roku. Wynika z nich, że poziom przychodów ze sprzedaży przekroczył 100 mln zł. Po trzech kwartałach sprzedaż wyniosła 27,9 mln zl. Jednak w czwartym kwartale (koniec października) odbyła się premiera najbardziej oczekiwanej gry wyprodukowanej przez CI Games – „Lords Of The Fallen”. Według informacji z połowy grudnia zeszłego roku, do sklepów trafiło około 750 tys. kopii tej gry, z których sprzedano połowę. Spółka odnotowała też około 30% udział sprzedaży cyfrowej, która charakteryzuje się wyższą marżowością. Środki uzyskane z najnowszej gry, spółka przeznaczyła już na spłatę długu (m.in. wykupiła obligacje w grudniu ’14 za 5,7 mln zł). Na koniec września ’14 dług netto spółki wynosił 2,2 mln zł. Zgodnie z ostatnim komunikatem na 31 grudnia 2014 roku, dług netto wyniósł ponad -9 mln zł, a to oznacza nadwyżkę środków pieniężnych nad oprocentowanym zadłużeniem. Raport finansowy za 2014 r. CI Games opublikuje 23 marca tego roku. Inwestorzy z ciekawością czekają na infromację, jakim zyskiem netto zamknął się miniony rok.

 

Przypomnijmy, że prezes spółki zapowiedział już realizację trzeciej części Snipera – najbardziej znanego tytułu polskiego producenta. Pierwsze dwie części sprzedały się w nakładzie 5,5 mln egzemplarzy. Prezes przyznał też, że do sfinansowania nowej produkcji będzie potrzebna emisja długu. Zaprzeczył jednocześnie możliwości emisji akcji.

 

Kurs akcji na wieczorny, piątkowy komunikat o wstępnych danych finansowych osiągniętych w 2014 r. reaguje optymistycznie i rośnie o godz. 10 o ponad 10% (otwierając się dużą luką wzrostową). Jednak analiza techniczna wykresu akcji wskazuje na obowiązujący trend spadkowy z wyraźnie zaznaczonym kanałem spadkowym. Jego górne ograniczenie przebiega obecnie na poziomie około 10,20 zł. Dolne wsparcie to poziom około 4,40 zł. Ostatnie dołki to z kolei poziom 7,30 zł.

 

CI Games - Analiza Techniczna

Źródło: Stooq.pl

 


 

Komentarz Rafała Irzyńskiego, Głównego analityka SII:

Rafał IrzyńskiWyniki sprzedażowe „Lords Of The Fallen” należy zaliczyć do udanych. Wpływy z tej gry pozwalają spłacić spółce dotychczasowe zadłużenie oraz po części zatrzeć ślady po słabo sprzedających się poprzednich tytułach – „Enemy Front” i „Alien Rage”. Co ważne LOTF został wysoko oceniony przez branżowych recenzentów, co daje nadzieję na utrzymanie wysokiej jakości w kolejnych tytułach. Problemem dla kursu akcji CI Games na najbliższe kwartały jest brak premiery dużego tytułu, co będzie odczuwalne po poziomie przychodów ze sprzedaży. Zapowiedziany już Sniper 3 to jak na razie melodia przyszłości i mało który inwestor będzie już teraz próbował dyskontować potencjalne zyski z tego tytułu w kursie akcji. Spółka nie podaje na razie okresu premiery tej gry, ale można domniemywać, że będzie to rok 2016. W okresie dwóch lat prezes zapowiedział również wydanie drugiego dużego tytułu.

 

Więcej:

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

Niska wartość wskaźnika P/E może świadczyć o wysokim poziomie zysków spółek należących do danego sektora przy stosunkowo niskiej wycenie rynkowej ich akcji.

Zobacz więcej

CI Games chwali się wysoką sprzedażą. Czy to wystarczy by akcje wyszły z trendu spadkowego?
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie