Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Mocny finisz Kruka pod koniec 2014 roku

© laszlolorik - Fotolia.com

W czwartym kwartale 2014 r. Grupa KRUK wydała na zakup portfeli wierzytelności 215 mln zł, a ich wartość nominalna to 1,6 mld zł. Oznacza to wzrost wydatków o 162% wobec 4q2013. Duży udział w zakupionych portfelach (1/3) stanowią wierzytelności zabezpieczone hipotecznie. Duży udział wśród nabytych portfeli mają transakcje kupna portfeli od BZ WBK (70 mln zł) oraz rumuńskiego banku BCR (27 mln zł).

 

W całym 2014 r. KRUK zainwestował 570 mln zł w 59 portfeli wierzytelności. Ich wartość nominalna to 3,8 mld zł. Jest to historycznie najwyższy poziom wydatków dla jednego roku. Oznacza to też wydatki większe o 55% wobec roku 2013.

 

W następujący sposób nowe inwestycje skomentował Piotr Krupa, prezes Grupy Kruk:

 

„W 2014 roku pobiliśmy nasz rekord sprzed trzech lat, kiedy zainwestowaliśmy w portfele wierzytelności łącznie 569 milionów złotych. W minionym roku postawiliśmy również na bardziej zdywersyfikowaną strukturę naszych inwestycji. W 2014 roku zaczęliśmy na istotną skalę nabywać wierzytelności hipoteczne, przeznaczając na ten cel ponad połowę łącznych nakładów. Już teraz możemy stwierdzić, że to bardzo atrakcyjny rynek i jesteśmy gotowi na rozmowy na temat następnych transakcji nie tylko na rynku polskim, ale również w Rumunii, gdzie w czwartym kwartale pozyskaliśmy licencję niezbędną do nabywania tego typu wierzytelności. – mówi Piotr Krupa, prezes zarządu KRUK S.A. Dzięki inwestycjom na poziomie ponad 1,8 miliarda złotych w ostatnich czterech latach zbudowaliśmy istotną bazę portfeli, która pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Nowe rynki geograficzne, silna pozycja w segmencie wierzytelności konsumenckich, nowy rynek wierzytelności hipotecznych oraz wierzytelności korporacyjne – to filary, na których chcemy budować dalszy wzrost wartości spółki dla naszych akcjonariuszy.”

 

Kurs akcji utrzymuje się w stabilnym trendzie wzrostowym od końca 2012 roku. Główna linia trendu znajduje się obecnie na poziomie 103 zł i dopóki nie zostanie przełamana nie będzie znaków zakończenia trendu.

 

Kruk analiza techniczna

Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Kruk S.A., PAP

 

Więcej:

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Mocny finisz Kruka pod koniec 2014 roku