Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Sygnał kupna na Vistuli?

© milosljubicic - Fotolia.com

Kurs akcji Vistuli o godz. 10 rośnie o 3% na obrocie sięgającym 1 mln zł. Zamknięcie na obecnych poziomach będzie oznaczało z punktu analizy technicznej wybicie z rocznego trendu spadkowego oraz opuszczenie górą formacji klina. Wygenerowany w ten sposób zostanie sygnał kupna.

 

Vistula analiza techniczna

Źródło: stooq.pl

 


 

Komentarz Rafała Irzyńskiego, Głównego analityka SII:

Rafał Irzyński Najprawdopodobniej istotnym argumentem dla obecnych kupujących są bardzo dobre dane sprzedażowe spółki z branży - Monnari Trade (opublikowane w ostatnią środę po sesji). Pokazały one wzrost sprzedaży w całym czwartym kwartale 2014 r. o 25,3%. Również zaskakująco pozytywne dynamiki sprzedaży w grudniu 2014 r. pokazało CCC. To może rozbudzać wśród inwestorów oczekiwania w zakresie wyższych wyników również w przypadku Vistuli za ostatni kwartał zeszłego roku. Warto też zauważyć, że wskaźnik C/WK dla Vistuli wynoszący 0,77 jest jednym z najniższych wśród spółek odzieżowych. Obecny wskaźnik C/Z Vistuli to 19,3. Branża odzieżowa może też zyskiwać w oczach rynku ze względu na dobre dane makroekonomiczne. Wysoka na tle ostatnich 6 lat dynamika wzrostu średnich wynagrodzeń w Polsce oraz zauważalnie spadające wskaźniki bezrobocia prawdopodobnie pozytywnie wpłyną w przyszłych okresach na wzrost konsumpcji Polaków. Pewnym zagrożeniem dla kolejnych kwartałów może być scenariusz rosnącej wartość euro wobec złotówki, a to właśnie w wielu przypadkach w euro wyrażane są stawki czynszu za najem powierzchni handlowych w dużych galeriach. Jednak wzrost euro/złotego w czwartym kwartale ’14 nie był jeszcze zauważalny.

 

 

Źródło: SII

 

Więcej:

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Sygnał kupna na Vistuli?
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie