Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skokowy wzrost sprzedaży CCC w grudniu 2014 r.

© laszlolorik - Fotolia.com

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC w grudniu 2014 r. miały wartość 228,8 mln zł. Oznacza to wzrost o 42% wobec tego samego miesiąca rok wcześniej. Poziom dynamiki wzrostu sprzedaży należy porównywać z dynamiką zwiększania powierzchni handlowej, która rośnie w tempie ok. 20%. Odnotowany, skokowy wzrost dynamiki sprzedaży w grudniu ’14 prezentuje się okazalej na tle dynamiki w listopadzie ’14, kiedy to wyniosła +12,5%, czy październiku ’14 (+10,2%). Duże znaczenie na grudniowy wynik miała najprawdopodobniej pogoda, która przyniosła „prawdziwą” zimę z niskimi temperaturami i opadami śniegu w całej Polsce.

 

Największa obuwnicza polska spółka w okresie styczeń-grudzień 2014 r. zanotowała 2 011,1 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o 22,4% rdr. Wynik ten wypełnia zapowiedzi zarządu CCC w tym zakresie. Niewiadomą pozostaje poziom wygenerowanego w całym ubiegłym roku zysku netto, a szacunki zarządu wskazywały na rentowność netto w okolicy 10%, co oznaczałoby wynik netto w kwocie ok. 200 mln zł. Po trzech kwartałach 2014 r. zysk netto wyniósł 110,4 mln zł, a czwarty kwartał kalendarzowy patrząc na sezonowość jest najlepszy w tej branży.

 

Wysoka sprzedaż w grudniu ‘14 zmniejsza też obawy rynku o podwyższony poziom zapasów zaprezentowany przy okazji wyników po 9 miesiącach 2014 roku. Wiceprezes CCC na konferencji wynikowej zapowiadał, że spółce nie przeszkadzają zwiększone zapasy i w przypadku mniejszej sprzedaży w okresie obecnej zimy, spółka może zatrzymać towary (i sfinansować je) w swoim magazynie do następnego sezonu zimowego.

 

Rynek pozytywnie odebrał opublikowane przez CCC dane. Kurs akcji o godz. 12 (w dniu upublicznienia informacji) rośnie o 7%. Na wykresie notowań akcji CCC utrzymuje się od kilku lat trend wzrostowy. Oporem pozostaje poziom ok. 153 zł, czyli historyczne maksima. Linia trendu wzrostowego przebiega obecnie w okolicy 116 zł.

 

CCC analiza techniczna

Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: CCC S.A., PAP

 

Więcej:

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

Inwestycje w obligacje nie powinny stanowić alternatywy dla akcji. Ci inwestorzy, którzy już są obecni na GPW, są wystarczająco doświadczeni, żeby poradzić sobie z prawidłowym wyborem spółek dywidendowych. A ci, którzy spekulują na akcjach lub na kontraktach terminowych już w ogóle nie są grupą docelową dla rynku obligacyjnego. Obligacje powinny być przede wszystkim pokazywane jako realna alternatywa do trzymania pieniędzy w banku na lokacie terminowej lub wręcz na rachunku ROR.

Zobacz więcej

Skokowy wzrost sprzedaży CCC w grudniu 2014 r.